لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۳

کارکنان شرکت هواپيمایی مالزی در معرض از دست دادن شغل


یک چهارم حدود ۱۹هزار و ۵۰۰ کارمند شرکت هواپیمایی مالزی، که پس از سقوط دو جت مسافربری ضربات مهلکی خورده است، ممکن است شغل خود را از دست بدهند.

هنگامی که هفته پيش اجساد مسافران پرواز شماره ۱۷ خطوط هوايی مالزی به موطن خود بازگردانده می‌شدند، گروهی از خدمه پرواز خطوط هوایی مالزی، با به سر انداختن روسری‌های مشکی، که در تضاد با اونيفورم صورتی و فیروزه‌ای آنهاست، با چشمانی گريان، در غم و اندوه فاجعه سقوط هواپیما به يکديگر چسبيده بودند.

اما اکنون ۱۹هزار و ۵۰۰ کارمند خطوط هوایی مالزی با مصیبت جدیدی روبرو هستند.

یک چهارم آنها ممکن است شغل خود در شرکت هواپیمایی مالزی، که پس از سقوط دو جت مسافربری ضربات مهلکی خورده است، را از دست بدهند. هنوز هیچ اثری از پرواز شماره ۳۷۰ که در ماه مارس در مسير کوالالامپور به پکن ناپدید شد، بدست نيامده است.

دولت مالزی قرار است فردا، پنجشنبه ۶ شهريور ماه (۲۸ اوت)، همراه با گزارش کاری سه ماهه دوم، طرح جديدی برای بازسازی شرکت هواپيمايی مالزی اعلام کند.

احتمال زياد داده می‌شود که آمار مربوط به فروش بليت، حتی پيش از سقوط پرواز شماره ۱۷، در ماه ژوئيه، تنزل فاحشی کرده باشد. مشاغل زيادی انتظار می‌رود در طرح جديد از بين برود، پروازهای بسياری حذف گردد، و هيات رهبری آن به کلی عوض شود.

برای موفقیت تلاش‌ها برای بازسازی خطوط هوايی مالزی، در حالی‌که صاحب اصلی آن، يعنی نهاد دولتی «خزانه ملی»، خود را برای خصوصی کردن شرکت و بارآوری آن آماده می‌کند، بايد در عين حال با مشکل روحيه‌باختگی کارکنان نيز مبارزه نموده و اتحاديه کارگری نيرومند شرکت را به سمت خود جلب کند.

XS
SM
MD
LG