لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۵

دولت مالزی شرکت هواپيمايی را تصاحب می‌کند


تحلیلگران صنعت حمل‌ونقل هوایی گفته‌اند که اين شرکت نیاز به سرمایه‌گذاران جدید و تغییر ساختاری قابل توجهی در مدل تجارتی‌اش دارد

صندوق سرمایه‌گذاری دولتی مالزی (خزانه ناسيونال) می گوید نزدیک به ۴۳۶ ميليون دلار برای تصاحب شرکت هواپيمايی مالزی، که امسال دو جت سافربری را از دست داد، پرداخت خواهد کرد.

پس از آن‌که شرکت هواپيمايی مالزی فروش سهام خود را ازصبح جمعه، ۱۷ مرداد (۸ اوت) به حالت تعليق درآورد، خزانه ناسيونال از برنامه‌هايی برای بازسازی ساختار اين شرکت پرده برداشت.

خزانه ناسيونال، که تاکنون ۶۹ درصد سهام شرکت هواپيمايی مالزی را در اختيار داشت، می‌گويد اين نخستين گام در جهت تعميرات اساسی اين شرکت مسافربری خواهد بود.

تحلیلگران صنعت حمل‌ونقل هوایی گفته‌اند که اين شرکت نیاز به سرمایه‌گذاران جدید و تغییر ساختاری قابل توجهی در مدل تجارتی‌اش دارد.

علاوه بر مشکلات مالی درازمدتی که خطوط هوای مالزی با آن دست و پنجه نرم می‌کند، اين شرکت دو فروند از هواپيماهای مسافربری‌اش را نيز طی دو حادثه ناگوار مهم امسال از دست داد.

در ماه مارس، پرواز شماره ۳۷۰ با ۲۳۹ مسافر برفراز اقيانوس هند ناپدید شد و هنوز پيدا نشده است. در ماه ژوئیه، هنگاميکه پرواز شماره ۱۷ برفراز منطقه‌ای که در شرق اوکراين تحت اشغال شورشيان طرفدار روسيه قرار دارد مورد اصابت موشکهای زمين به هوا قرار گرفت و سقوط کرد، ۲۹۸ نفر جان خود را از دست دادند.

XS
SM
MD
LG