لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۵

برزیل در تسخیر طرفداران «ملکه پاپ»؛ یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کنسرت مدونا شرکت کردند


کنسرت مدونا در ریوداژانیرو، برزیل.
کنسرت مدونا در ریوداژانیرو، برزیل.

مدونا، خواننده سرشناس آمریکایی، شنبه شب با برگزاری یک کنسرت رایگان در ریودوژانیرو، ساحل کوپاکابانا را به یک میدان رقص بزرگ مملو از هوادارانش تبدیل کرد.

«ملکه پاپ» کنسرت خود را در برزیل با آهنگ «هیچ چیزی واقعا ارزش ندارد» (Nothing Really Matters) آغاز کرد که با استقبال گسترده شرکت‌کنندگان در کنسرت روبرو شد.

برخی دیگر هواداران هم در ساختمان‌ها و هتل‌های مشرف به محل برگزاری کنسرت به تماشای هنرنمایی مادونا پرداختند. همزمان هلیکوپترها و پهپادها بالای سر شرکت‌کنندگان در حال پرواز بودند و قایق‌های موتوری و بادبانی پرشماری در ساحل لنگر انداخته بودند.

محل برگزاری کنسرت رایگان مدونا در ریودوژانیرو، برزیل
محل برگزاری کنسرت رایگان مدونا در ریودوژانیرو، برزیل

مدونای ۶۵ ساله خطاب به حضار گفت: «اینجا در زیباترین جای جهان هستیم.» او با اشاره به منظره اقیانوس، کوه‌ها، و مجسمه «مسیح نجات‌دهنده» گفت: «این مکان جادویی است.»

«ملکه پاپ» در ادامه و هنگام اجرای ترانه «لیو تو تل» (Live to Tell) به «همه چراغ‌های درخشان» جان‌باخته بر اثر ابتلا به بیماری ایدز ادای احترام کرد و همزمان عکس‌های سیاه و سفید کسانی که بر اثر آن جان باخته بودند، پشت سر او چشمک‌زنان به تصویر کشیده شدند.

پس از آن، آنیتا و پابلو ویتار، هنرمندان برزیلی، به مدونا ملحق شدند.

آژانس گردشگری ریوداژانیرو شمار شرکت‌کنندگان در کنسرت شنبه‌شب را ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تخمین زد و وبسایت رسمی مدونا از آن به عنوان بزرگ‌ترین کنسرت طی چهار دهه فعالیت هنری «ملکه پاپ» یاد کرد.

حفظ امنیت کنسرت مدونا بر عهده ۳۲۰۰ نفر از پرنسل نظامی بود و علاوه بر آنها، ۱۵۰۰ افسر پلیس غیرنظامی در حالت آماده‌باش بودند.

در آستانه کنسرت نیز نیروی دریایی برزیل به بازرسی کشتی‌هایی پرداخت که قصد داشتند از کنار ساحل نظاره‌گر هنرنمایی مادونا باشند.

XS
SM
MD
LG