لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۷

آنچه رهبران جهان درباره ماندلا گفتندباراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا:
«و اکنون، جا دارد اندکی درنگ کنیم و از این که نلسون ماندلا در این جهان زیست، شکر به جا آوریم. مردی که تاریخ را در دست گرفت و کمان جهانی اخلاقی را به سوی عدالت کشید».

جو بایدن:
نلسون ماندلا می گفت مغز درست و قلب رئوف همیشه بهترین ترکیب هستند. در مورد خود ماندلا، او ملتش را به آزادی رساند، او خرد داشت، با احساس و شجاع بود، و از همه مهمتر قدرت بخشندگی داشت...

اسقف دزموند توتو:
مانند هر الماس گرانبهائی که در دل خاک پنهان است، نلسون ماندلا در ژانویه ۱۹۹۰ که از زندان آزاد شد، کاملا درخشان و بی عیب و نقص بود. به جای آنکه از همه طلبکار باشد، پیامش بخشودگی و آشتی بود، و با آن عمل فوق العاده ای که از روح نجیبش حکایت می کرد، الگو و الهام بخش دیگران شد.

دیوید کامرون:
نوری بزرگ از جهان ما رفت.نلسون ماندلا چهره درخشان زمانه ما بود. اسطوره ای در زندگی و اکنون در مرگ. یک قهرمان راستین جهانی. در سرتاسر کشوری که او دوستش می داشت همگان در سوک مردی نشسته اند که تجسم شرف بود.

بان کی مون:
نلسون ماندلا نشان داد در جهان ما و در درون هر یک از ما چه امکاناتی نهفته است به شرط آنکه به رویاها باور داشته باشیم و برای عدالت و انسانیت با هم کار کنیم. نیروی اخلاقی ماندلا در فروریختن نظام تبعیض نژادی بسیار تعیین کننده بود.

اونگ سان سوچی رهبر جنبش دموکراسی برمه:
ماندلا به ما چگونگی تغییر دادن جهان را آموخت.
XS
SM
MD
LG