لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۴

وزیر دفاع آمریکا: در مقابل تهدیدات کره شمالی و ایران هوشیار عمل می‌کنیم


لوید آستین وزیر دفاع آمریکا
لوید آستین وزیر دفاع آمریکا

وزیر دفاع آمریکا در کنگره ایالات متحده تاکید کرد که وزارت دفاع در مقابل تهدیدات مکرر کره شمالی و جمهوری اسلامی ایران، هوشیار عمل می‌کند.

لوید آستین که روز پنجشنبه به همراه ژنرال مارک میلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا در یک کمیته فرعی سنای آمریکا برای بحث درباره بودجه دفاعی لایحه حضور یافته بود، در پاسخ به یک سناتور جمهوریخواه درباره تهدیدات ایران و کره شمالی گفت وزارت دفاع آمریکا در برابر سایر تهدیدهای مکرر از جمله کره شمالی و ایران همچنان هوشیار است.

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به حملات آمریکا به مواضع گروه‌های مورد حمایت سپاه پاسداران در فروردین ماه گذشته در سوریه، گفت: ما همه اقدامات را برای دفاع از نیروها‌ و منافع‌مان در خارج از کشور انجام می‌دهیم و این اراده ما از جمله در حملاتی که ماه گذشته علیه تاسیسات مرتبط با سپاه پاسداران در سوریه انجام دادیم، مشهود است.

شبه نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در اولین روزهای فروردین امسال چندین راکت به سوی پایگاه نیروهای آمریکایی در شرق دیرالزور شلیک کردند که تلفات و خساراتی نداشت. پس از این رویداد بود که وزارت دفاع آمریکا از دستور جو بایدن برای حمله به مواضع نیروهای وابسته به سپاه در سوریه خبر داد.

پس از این حمله بود که برخی منابع از کشته‌شدن دست‌کم ۱۹ نفر از نیروهای وابسته به ایران و برخی اعضای سپاه پاسداران خبر دادند.

XS
SM
MD
LG