لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۹

شمار تلفات پناهجویان غیرقانونی در لیبی به ۱۱۷ نفر افزایش یافت


امدادگران و گروه‌های نجات در لیبی ۱۲ جسد دیگر در نزدیکی سواحل آن کشور پیدا کرده‌اند، و به این ترتیب شمار تلفات میان پناهجویانی که بطور غیرقانونی قصد سفر به اروپا را دارند به ۱۱۷ تن افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک گروه نجات روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد تا کنون ۱۹۸ تن نجات داده شده‌اند و جستجو برای مسافران مفقود شده دو قایق که روز پنجشنبه با حدود ۵۰۰ مهاجر در نزدیکی شهر ساحلی زُواره واژگون شد، همچنان ادامه دارد.

قاچاق مردمی که از زمان سرنگونی و کشته شدن معمر قذافی دیکتاتور پیشین لیبی در سال ۲۰۱۱ میلادی از خشونت و فقر در آن کشور می‌گریزند، افزایش یافته است.

روز جمعه یک لیبایی دیگر متهم به ترتیب دادن عبور پناهجویان به صورت غیرقانونی از دریا دستگیر شد. پیشتر دو نفر دیگر نیز در همین زمینه دستگیر شده بودند.

بعد از ظهر جمعه، ساکنان شهر زواره در حالی که پلاکاردهایی به زبان های عربی، انگلیسی و محلی در دست داشتند، از مردم خواستند به قاچاقچیان خانه اجاره ندهند، زیرا از آنها برای نگهداری پناهجویان تا زمانی که دریا برای سفر آرام شود، استفاده می‌کنند.

سه قاچاقچی متهم دستگیر شده، دومین گروهی خواهند بود که به دلیل قاچاق انسان با اتهامات قانونی در غرب لیبی روبرو خواهند شد. به گفته مقامات امنیتی، متهمان مرتبط با نخستین مورد، سال گذشته در شرایطی مبهم در زواره آزاد شدند.

XS
SM
MD
LG