لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۲

خانواده لوينسون چهارسال است منتظر بازگشت او هستند


خانواده لوينسون چهارسال است چشم انتظار بازگشت او هستند
خانواده لوينسون چهارسال است چشم انتظار بازگشت او هستند

موضوع احتمال زنده بودن رابرت لوينسون شهروندآمريکايی که چهارسال پيش در جزيره کيش ناپديدشد بارديگر رسانه ای شده و روزنامه های آمريکا وبريتانيا مقاله های بلندی درباره امکان زنده بودن او درايران را به چاپ رسانده اند.

وال استريت جورنال می نويسد دولت آمريکا نمی داند باب لوينسون دقيقا درکجا نگهداری می شود و چه نهادی او را دراختيار دارد اما پس ازمدتها نوميدی اکنون جرقه اميدی درباره زنده بودن او مشاهده شده است. اين خبر بسرعت در منطقه محل سکونت خانواده اين آمريکايی در فلوريدا منتشر شده و لوان واليس، همسايه خانواده می گويد برای آزادی لوينسون دعا می کند و اميدوار است خبر درست باشد اين چهارشنبه مصادف است با چهارمين سالگرد ناپديد شدن او و با توجه به نشانه های زنده بودن او می توان گفت اين يکی از طولانی ترين گروگانگيری های بين المللی است. هيچ کس هم آشکارا نمی گويد که باب لوينسون را در اختيار دارد.

گاردين چاپ لندن با چاپ عکس باب لوينسون می نويسد بسياری از اعضای دولت آمريکا برآن بودند که اين آمريکايی ۶۲ ساله که به بيمار ی قند و فشارخون نيز دچار بوده ممکن است، مرده باشد اما خبرهای اميدوار کننده ای که به خانواده اش رسيده عکس اين را نشان می دهد. کريستين، همسر آقای لوينسون، می گويد با گذشت چهار سال دوری از همسر عزيزش اکنون خبرهای اميدبخشی درباره او دريافت داشته هرچند همچنان نگران وضعيت و تندرستی اوست.

نيويورک تايمز می نويسد ديويد مک گی، وکيل باب لوينسون، و نيز اعضای خانواده وی بنا به درخواست دولت فدرال مايل به گفتگو پيرامون وضعيت وی نبوده اند اما يک مقام دولت آمريکا گفته است دولت ايران چند ماه پيش اظهارعلاقه کرده بود درباره وضعيت اين آمريکايی کمک کند و حالا ايالات متحده از تهران خواسته است به رابرت لوينسون اجازه دهد به آغوش خانواده اش بازگردد. اين روزنامه می نويسد بنا به اسناد افشا شده سايت ويکی ليکس يکی از دستگير شدگان رويدادهای پس از انتخابات رياست جمهوری سال ۱۳۸۸ ايران به مقامهای آمريکايی گفته است وی نام باب لوينسون را که برديوار سلول زندان حک شده بود ديده است. اين زندان مخفی در تهران و در کنترل سپاه پاسداران است.

واشنگتن پست می نويسد هيلاری کلينتون، وزير امور خارجه آمريکا، بدون اشاره به چگونگی وضعيت لوينسون گفته است حکومت ايران پيشتر وعده کمک در اين باره را داده است و حالا با احترام از تهران می خواهيم با اقدامی بشردوستانه بازگشت بسلامت باب را به خانواده اش فراهم سازد. اين روزنامه از قول بيل نلسون، سناتور فلوريدا، می افزايد به باور ما باب توسط حکومت ايران در يک زندان مخفی نگهداری می شود.

XS
SM
MD
LG