لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۶

ارتش سوریه و حزب الله لبنان دست به یک عملیات نظامی مشترک زدند


منطقه تحت حمله ارتش سوریه و حزب الله لبنان
منطقه تحت حمله ارتش سوریه و حزب الله لبنان

حزب الله لبنان و ارتش سوریه روز جمعه طی یک عملیات نظامی مشترک در مرز لبنان و سوریه به شورشیان مستقر در این مناطق حمله کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، یک فرمانده ارتش حامی دولت اسد خبر از یک عملیات نظامی مشترک حزب الله لبنان و ارتش سوریه داد که روز جمعه و در منطقه مرزی میان لبنان و سوریه آغاز شده تا شورشیان را از آخرین منطقه تحت کنترلشان خارج کنند.

به گفته فرمانده مذکور، حمله نظامی روز جمعه، شورشیان وابسته به گروه تروریستی جبهه نصرت را که در حومه شهر کوهستانی «عرسال» در لبنان و همچنین مناطقی در حومه شهر «فلیتا» در سوریه مستقر هستند هدف قرار داده است.

شبکه المنار وابسته به حزب الله لبنان اعلام کرد مرحله مقدماتی این عملیات تا کنون موفقیت آمیز بوده و طی آن مناطق زیادی از کنترل این شورشیان خارج شده است.

منابع امنیتی لبنان می گویند پناهجویان ساکن مناطق تحت حمله، به سوی شهر عرسال گریخته اند و ارتش لبنان تحت نظارت سازمان ملل به انتقال آنها کمک کرده است.

حزب الله لبنان که یک گروه شیعه تحت حمایت ایران است پیشتر نیز در سرکوب شورشیان مستقر در مرز سوریه نقشی عمده ایفا کرده است و در جنگ داخلی سوریه نیز همچون ایران حامی دولت بشار اسد بوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG