لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۷

معترضان لبنانی در اعتراض به بحران اقتصادی جاده‌ها را مسدود کردند


هر دلار آمریکا روز پنجشنبه ۲۳ دی در بازار غیر رسمی با حدود ۳۱۵۰۰ پوند لبنان مبادله شد.
هر دلار آمریکا روز پنجشنبه ۲۳ دی در بازار غیر رسمی با حدود ۳۱۵۰۰ پوند لبنان مبادله شد.

رانندگان کامیون و اتوبوس و گروه‌های دیگر در لبنان روز پنجشنبه در اعتراض به عملکرد سیاستمداران در رسیدگی به بحران اقتصادی این کشور، جاده‌های اصلی پایتخت و سایر مناطق را مسدود کردند.

بحران اقتصادی لبنان ارزش ارز این کشور را به شدت کاهش و قیمت ها را افزایش داده است. پوند لبنان از سال ۲۰۱۹ که اقتصاد این کشور زیر کوهی از بدهی ویران شد، سقوط کرده است.

حقوق افراد متعلق به طبقه متوسط در لبنان، که زمانی برای گذران یک زندگی راحت کافی بود، اکنون به دشواری کفاف سیر کردن یک خانواده را می‌دهد

به نوشته رویترز، کابینه لبنان که در ماه سپتامبر با وعده آغاز اصلاحات اقتصادی تشکیل شد، سه ماه است که تشکیل جلسه نداده، زیرا اعضای رقیب در کابنیه در مورد تحقیقات مربوط به انفجار ویرانگر بندر بیروت در سال ۲۰۲۰ اختلاف دارند.

هر دلار آمریکا که تا زمان شروع بحران اقتصادی در سال ۲۰۱۹ در فروشگاه‌ها و بانک‌ها با ۱۵۰۰ پوند لبنان مبادله می‌شد، روز پنجشنبه ۲۳ دی در بازار غیر رسمی با حدود ۳۱۵۰۰ پوند مبادله شد.

حقوق افراد متعلق به طبقه متوسط در لبنان، که زمانی برای گذران یک زندگی راحت کافی بود، اکنون به دشواری کفاف سیر کردن یک خانواده را می‌دهد. این موارد باعث اعتراضات پی در پی لبنانی‌ها شده است.

XS
SM
MD
LG