لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۶

دو شهروند آمریکا به توطئه برای منفجر کردن دفتر مرکزی حزب دموکرات در کالیفرنیا متهم شدند


وزارت دادگستری ایالات متحده، دفتر دادستانی منهتن
وزارت دادگستری ایالات متحده، دفتر دادستانی منهتن

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد دو مرد کالیفرنیایی به توطئه برای انفجار دفتر مرکزی حزب دموکرات در ایالت کالیفرنیا در ساکرامنتو، متهم شدند.

خبرگزاری رویترز روز جمعه ۲۵ تیر ماه در گزارشی نوشت، ایان بنجامین راجرز ۴۵ ساله و جرد کوپلند ۳۷ ساله در حال توطئه برای انفجار دفتر مرکزی حزب دموکرات کالیفرنیا پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بودند.

بنا بر اعلام وزارت دادگستری ایالات متحده،‌ این دو تلاش داشتند برای این کار، حمایت یک گروه مخالف دولت را هم جلب کنند. این بیانیه به جزئیات این که این دو نفر از چه گروهی درخواست حمایت کرده‌اند، اشاره نکرده است.

با این حال در گزارش رویترز با استتناد به یک پرونده دیگر آمده است که کوپلند از اعضای یک گروه شبه‌نظامی وابسته به کروه «تری پرسنترز» (سه‌درصدی‌ها) بود و در تلاش برای جذب افراد دیگری جهت پیوستن به این نقشه، به گروه راست افراطی «پراد بویز» (پسران مغرور) نیز ایمیل زده بود.

بنا بر بیانیه وزارت دادگستری، دو متهم همچنین پیام‌های بیشماری را با مضمون «منفجر کردن ساختمان‌ها» رد و بدل کرده‌ بودند. ماموران فدرال در ۱۵ ژانویه و با حکم بازرسی، خانه‌های این دو شخص را جست‌وجو کرده و بین ۴۵ تا ۵۰ قبضه سلاح، هزاران گلوله، و پنج بمب لوله‌ای را کشف و ضبط کردند.

XS
SM
MD
LG