لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

مایک پمپئو: رژیم‌های یاغی مانند حکومت تحت رهبری آیت‌الله تنها زبان زور را می‌فهمند


مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا
مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه ۲۷ تیرماه در جریان یک سخنرانی در ایالت آیووا گفت: توافق اتمی ایران فقط به آنها پول بیشتری داد تا آن را صرف تروریسم کند. رژیم‌های یاغی مانند حکومت تحت رهبری آیت‌الله تنها در برابر زور و قدرت، و نه دلجویی و پذیرش خواسته‌هایشان، پاسخگو هستند.

مایک پمپئو افزود: از همین رو توافق اتمی را کنار گذاشته و یک سیاست ایران جدید پایه‌گذاری کردیم: رژیم را از پول خون محروم می‌کنیم، مصونیت دیپلماتیک را انکار می‌‌کنیم و تخاصم رژیم را بازدارندگی می‌کنیم.

وزیرخارجه آمریکا گفت: رژیم تاثیرات گام‌های اول و دوم را حس کرده و قاسم سلیمانی تروریست خیلی خوب از تعهد ما بر بازدارندگی وقتی او را از صحنه روزگار محو کردیم،‌ باخبر شد.

مایک پمپئو در ادامه افزود: کار ما در مقابله با ایران همچنین برای حفظ نزدیک‌ترین دوست ما در خاورمیانه یعنی اسرائیل، مهم است.

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تهدیدهایی که با آن‌ها روبرو هستیم خیلی بزرگ هستند و نباید فقط در واشنگتن بود تا از آن با خبر شد: چین در حال پایین کشیدن آزادی در تمام جهان است، روسیه می‌خواهد دموکراسی و نهادهای ما را مسموم کند و ایران می‌خواهد جمهوری اسلامی را در تمام خاورمیانه گسترش دهد.

XS
SM
MD
LG