لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۳

تاکید دوباره مایک پمپئو بر ضرورت تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران


Secretary of State Mike Pompeo speaks during a press briefing at the State Department on Wednesday, May 20, 2020, in Washington. (Nicholas Kamm/Pool Photo via AP)
Secretary of State Mike Pompeo speaks during a press briefing at the State Department on Wednesday, May 20, 2020, in Washington. (Nicholas Kamm/Pool Photo via AP)

مایک پمپئو بخشی از سخنان خود در نشست شورای امنیت سازمان ملل که در آن بر ضرورت جلوگیری از دسترسی رژیم ایران به تسلیحات نظامی تاکید شده است را در توئیتر بازنشر کرد.

وزیر خارجه روز پنجشنبه در حساب خود در توئیتر نوشت: «شورای امنیت سازمان ملل متحد با یک انتخاب ساده در مورد تمدید تحریم تسلیحاتی [ایران] روبرو است. [این شورا] یا می‌تواند برای صلح و امنیت جهانی بایستد و یا به ارزش‌هایی که تعهد داده از آن حمایت کند، خیانت کند. رژیم خطرناک و بدون احساس مسئولیت ایران نباید به تسلیحات بی‌ثبات‌کننده دسترسی آزاد داشته باشد.»

ساعاتی بعد مایک پمپئو بار دیگر با توییت کردن ویدئویی اهمیت این موضوع را یادآوری کرد و نوشت: «ایران شایسته آن نیست که تحریم تسلیحاتی برداشته شود.»

«کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» موسوم به آیپک نیز با بازنشر توییت وزیر خارجه ایالات متحده نوشته است: «دادن اجازه برخورداری از تسلیحات پیشرفته به ایران نیروهای ما، متحدان‌ ما،‌ و منافع ما را به خطر می‌اندازد. به نمایندگان خود در کنگره بگویید با لغو تحریم تسلیحاتی علیه ایران، مخالفت کنند.»

وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست با توجه به اقدامات بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی و همچنین حمایت دولت ایران از تروریسم در جهان،‌ تحریم تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی را که آبان‌ماه به پایان می‌رسد،‌ تمدید کنند.

XS
SM
MD
LG