لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۴

وزیر دفاع آمریکا در مورد بودجه دفاعی: با افزایش توان موشکی بالستیکی ایران و کره شمالی مقابله می‌کنیم


مارک میلی رئیس ستاد مشترک و لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در جریان جلسه روز چهارشنبه در مجلس نمایندگان
مارک میلی رئیس ستاد مشترک و لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در جریان جلسه روز چهارشنبه در مجلس نمایندگان

جلسه بررسی بودجه دفاع ملی سال ۲۰۲۲ ایالات متحده، روز چهارشنبه دوم تیر و در كميته نيروهاى مسلح مجلس نمايندگان آمریکا و با حضور لويد آستين وزير دفاع و ژنرال مارک ميلى رئیس ستاد مشترک نيروهاى مسلح تشکیل شد. وزیر دفاع آمریکا در این جلسه گفت: «با تاکید بر فضا، دفاع موشکی و حسگر‌هایی پیچیده‌تر، این بودجه ما کمک می‌کند با افزایش توان موشکی بالستیکی از سوی کشورهایی چون کره شمالی و ایران، مقابله کنیم.»

وزیردفاع ایالات متحده افزود: «همچنین تامین بودجه و توانایی‌های مقابله ضدتروریستی در خاورمیانه و جنوب آسیا برای رودرویی با خطرهایی که نه فقط از سوی ایران، که از سوی شبکه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده و دیگران و در آفریقا مانند گروه الشباب می‌آید، است.»

ژنرال مارک ميلى در اين جلسه كه به طور عمده حول موضوع تهديدها و رقابت‌هاى نظامى چين و روسيه دور زد گفت: «چين با داشتن اين اقتصاد عظيم، توانايى نظامى فوق‌العاده و قابل توسعه‌اى ايجاد كرده است. درحال حاضر آن‌ها از ارتش ايالات متحده برتر نيستند. اما هدف آن‌ها حداقل اين است كه اگر نه برتر، اما هم سطح آمريكا باشند. و اگر ما بى حركت بمانيم، در زمان كوتاهى برترى آن‌ها امكان‌پذير خواهد بود.»

ژنرال ميلى افزود: «من تاكيد می كنم كسى نبايد فكر كند ما بر چين و روسيه برترى نداريم زيرا ايالات متحده در همه زمينه‌هاى نظامى بر اين دو كشور برترى دارد.»

XS
SM
MD
LG