لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۸

اورزولا فن درلاین: اتحادیه اروپا طالبان را به رسمیت نشناخته است


اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، در کنفرانسی مطبوعاتی در تورخون دی آردوز، مادرید، اسپانیا
اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، در کنفرانسی مطبوعاتی در تورخون دی آردوز، مادرید، اسپانیا

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا، روز شنبه ٣٠ مرداد گفت اتحادیه اروپا طالبان را به رسمیت نشناخته است و گفت‌وگوهای سیاسی با این گروه برگزار نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خانم فن درلاین این سخنان را به دنبال بازدید از یک مرکز محل اقامت کارمندان افغانستانی نهادهای اروپایی تخلیه‌شده از کابل در مادرید، پایتخت اسپانیا، گفت.

رئیس کمیسیون اروپا همچنین از افزایش بودجه ۶۷ میلیون دلاری اختصاص‌یافته این کمیسیون برای کمک‌های انسان‌دوستانه به افغانستان خبر داد.

او در ادامه با تاکید بر بستگی داشتن این کمک‌ها به احترام به حقوق بشر، رفتار مناسب با اقلیت‌ها، و احترام به حقوق زنان گفت: «ممکن است سخنان خوبی از طالبان بشنویم اما آنها را توسط افعال و کردارشان می‌سنجیم.»

خانم فن درلاین همچنین از آمادگی کمیسیون اتحادیه اروپا برای ارائه کمک مالی به کشورهای اروپایی مایل به پذیرش پناهجویان خبر داد و افزود مساله اسکان آنها را در جلسه هفته بعد گروه جی-٧ مطرح خواهد کرد.

با ورود بیش از یک میلیون پناهجوی عمدتا سوریه‌ای، عراقی، و افغانستانی به اروپا در سال ۲۰۱۵، اتحادیه اروپا پس از توافق با ترکیه و ارائه بودجه به آن کشور جهت پذیرایی از پناهجویان در خاک خود، شمار آنها در اروپا را کاهش داده است.

XS
SM
MD
LG