لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۸

پرزیدنت ترامپ به دولت دستور داد داروهای «ضروری» را از شرکت‌های آمریکایی خریداری کنند


بطری‌های دارو در کارخانه داروسازی ایوا در قاهره در مصر استرلیزه می‌شوند. داروسازی ایوا دو داروی مورد استفاده در درمان کووید-۱۹، رمدسیور و آویپراویر، را تولید می‌کند. ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ پرزیدنت دونالد ترامپ با امضای یک فرمان اجرایی دولت ایالات متحده را موظف کرده است به جای خرید «داروهای ضروری» از شرکت‌های خارجی، آنها را از تولیدکنندگان آمریکایی خریداری کند. موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده رو به افزایش است و ایالت‌ها برای مبارزه با شیوع کووید-۱۹ با چالش‌هایی روبرو هستند.

رئیس جمهوری آمریکا در این فرمان می گوید: «ایالات متحده باید در برابر شیوع بیماری‌های مسری در حال ظهور و تهدیدهای شیمیایی، بیولوژیک، رادیولوژیک، و هسته ای، حافظ شهروندان، زیرساخت ها، نیروهای نظامی، و اقتصاد ما باشد. این امری حیاتی است که ما از وابستگی‌مان به تولیدکنندگان خارجی برای داروهای ضروری، تدابیر متقابل پزشکی، و محتویات حیاتی [مواد به کار رفته در داروها] بکاهیم... تا کمبودهای بالقوه را به حداقل رسانده و پایه صنعتی بهداشت عمومی کشورمان را برای واکنش به این تهدیدها به حرکت درآوریم.»

پیتر ناوارو، مشاور امور تجاری کاخ سفید، گفت این فرمان دولت آمریکا را ملزم می‌کند فهرستی از داروهای ضروری را تهیه کرده و آن‌ها را به جای کشورهای خارجی، از جمله چین، از شرکت‌های آمریکایی خریداری کند.

XS
SM
MD
LG