لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۴

پرزیدنت ترامپ از گام بزرگ دولت برای بازگرداندن تولید محصولات دارویی به داخل آمریکا خبر داد


President Donald Trump speaks during a news conference at the White House, Tuesday, July 28, 2020, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)
President Donald Trump speaks during a news conference at the White House, Tuesday, July 28, 2020, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که دولت او با دست یافتن به توافقی برای تولید دارو در داخل کشور، گام مهمی برای رسیدن به استقلال در تولید محصولات دارویی برداشته است.

پرزیدنت ترامپ غروب سه شنبه ۷ مرداد در کنفرانس خبری خود با اشاره به اینکه در طول دهه های گذشته تولید دارو از داخل آمریکا به کشورهای دیگر از جمله چین برده شد، گفت که تولید دارو در داخل، بخشی از کارزار دولت او برای حفظ تولید و عرضه محصولات پزشکی در داخل است.

به گفته پرزیدنت ترامپ، دولت او با امضای توافقی «تاریخی» با شرکت کداک به یکی از مهمترین توافق ها در بخش داروسازی دست یافت که طی آن تولید بخشی از داروهای مهم و حیاتی در داخل آمریکا آغاز می شود.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه بازگرداندن تولید محصولات حیاتی به داخل کشور در مرکز راهبرد دولت او برای حفاظت شهروندان از «ویروس چینی» است، گفت که پدید آمدن این ویروس بیش از پیش نشان داد که بازسازی و استقرار صنایع در داخل آمریکا در مرکز مسائل امنیت ملی قرار دارد.

پرزیدنت ترامپ: دولت من به یک توافق تاریخی با یک شرکت بزرگ آمریکایی رسیده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:27 0:00

پرزیدنت ترامپ پیشتر نیز از انتقال کارخانه ها و صنایع آمریکا به کشورهای دیگر از جمله چین انتقاد کرده و گفته بود که بحران همه‌گیری ویروس کرونا نشان داد که وابستگی به تولید در کشورهای دیگر اشتباه بزرگی بوده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که با حمایت دولت او از پروژه‌های تولید واکسن ویروس کرونا، بلافاصله پس از تایید واکسن، صد میلیون «دُز» و اندکی پس از آن ۵۰۰ میلیون دُز عرضه خواهد شد.

او روز دوشنبه با اشاره به ورود شرکت مودرنا به فاز سوم تولید واکسن کرونا، گفته بود که آمریکا در حال ثبت رکورد تاریخی در تولید واکسن است.

XS
SM
MD
LG