لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۲

وعده دولت پرزیدنت ترامپ به شرکت کداک؛ پرداخت وامی هنگفت برای تولید مواد اولیه داروها


آرم شرکت کداک در نمایشگاه محصولات الکترونیک در شهر لاس وگاس در ایالت نوادا. ۶ ژانویه ۲۰۱۷
آرم شرکت کداک در نمایشگاه محصولات الکترونیک در شهر لاس وگاس در ایالت نوادا. ۶ ژانویه ۲۰۱۷

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ دولت ایالات متحده می گوید از «قانون تولیدات دفاعی» استفاده خواهد کرد تا شرکت «کداک»، تولید کننده مشهور فیلم‌های عکاسی و فیلمبرداری، را به یک تولید‌کننده مواد تشکیل‌دهنده داروها (محتویات دارویی) تبدیل کند.

رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه بعدازظهر در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «امروز مفتخرم یکی از مهم‌ترین قراردادها در تاریخ صنایع دارویی ایالات متحده را اعلام کنم.»

ترامپ گفت کداک بر مبنای «قانون تولیدات دفاعی» ۷۶۵ میلیون دلار وام دریافت خواهد کرد تا یک کارخانه داروسازی راه انداخته و صدها فرصت شغلی ایجاد کند.

کاخ سفید می‌گوید این قرارداد هنوز نهایی نشده است. تفاهم‌نامه‌ای امضاء شده است و مذاکرات نهایی تا پرداخت وام موردنظر توسط سازمان «همکاری‌های مالی توسعه بین‌المللی ایالات متحده» ادامه دارد.

اعضای حزب دموکرات در کنگره می پرسند چرا این نهاد مالی بین المللی نقشی داخلی را برعهده گرفته است.

کاخ سفید می گوید زمانی که بخش دارویی کداک با ظرفیت کامل شروع به کار کند امکان تولید ۲۵ درصد از مواد تشکیل‌دهنده تمام داروهای غیر بیولوژیک و غیر ضد باکتریال را خواهد داشت.

رئیس جمهوری آمریکا گفت، در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد این محتویات دارویی در هند و چین ساخته می‌شود.

کداک با ۱۳۲ سال سابقه در سال ۲۰۱۲ اعلام ورشکستگی کرده بود. این شرکت سابقه‌ای طولانی در تولید مواد شیمیایی و پیشرفته دارد.

XS
SM
MD
LG