لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۳

آخرین اخبار از ورزشکاران ایرانی در المپیک؛ تنها بدمینتون باز ایران مقابل حریفی از مالدیو به پیروزی رسید


ثریا آقایی مقابل فاطیما عبدالرزاق از مالدیو به پیروزی رسید - ۴ مرداد ۱۴۰۰
ثریا آقایی مقابل فاطیما عبدالرزاق از مالدیو به پیروزی رسید - ۴ مرداد ۱۴۰۰

ورزشکاران ایران در روز دوشنبه ۴ مرداد در ادامه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ایران در رشته‌های والیبال، بدمینتون، بوکس و شنا به میدان رفتند که در مهمترین رویداد این‌ روز، ثریا آقایی، تنها بدمینتون باز ایران در توکیو و اولین زن بدمینتون باز ایران در المپیک مقابل فاطیما عبدالرزاق از مالدیو به پیروزی رسید.

در بوکس، شاهین موسوی در مرحله یک شانزدهم نهایی وزن منهای ۷۵ کیلوگرم در گام نخست رو در روی نماینده کشور میزبان، موریواکی ژاپنی شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

متین بالسینی، جوان‌ترین عضو کاروان ایران و تنها نماینده شنای ایران در ماده ۲۰۰ متر پروانه به مصاف رقبای خود رفت و رکورد ایران را بهبود بخشید،‌ ولی در میان ۳۶ شناگر به مکان سی و سوم‌ رسید ‌و نتوانست جواز حضور در مرحله بعد را بدست آورد.

اما تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در رقابت‌های المپیک در سه ست متوالی تیم ونزوئلا را شکست داد تا با روحیه‌ای مضاعف در ادامه به مصاف تیم‌های ایتالیا، کانادا و ژاپن برود.

در سی و دومین دوره بازی‌های المپیک که از اول مرداد در توکیو آغاز شده ورزشکاران ایرانی باید در ۱۷ رشته به مصاف رقبا بروند.

در روز سه شنبه پنجم مرداد، تیم میکس یک مرد و یک زن تیراندازی ایران که زوج هانیه رستمیان و جواد فروغی آن‌ را تشکیل می‌دهند در ماده تپانچه ده متر به رقابت خواهند پرداخت. این تنها رقابت ورزشکاران ایران در روز سه شنبه در المپیک توکیو است.

اما با مثبت شدن تست کرونای دونده المپیکی ایران یک سهمیه دو و میدانی ایران در المپیک از بین رفت.

درحالی که ملی‌پوشان المپیکی دو و میدانی شب گذشته تهران را به مقصد توکیو ترک کردند، مهدی پیرجهان نتوانست سه ورزشکار دیگر را در این رقابت‌ها همراهی کند.

پیرجهان که مدت‌ها برای حضور در المپیک در اردو بود، در آستانه این رقابت‌ها تست کرونایش مثبت شد و به جای حضور در توکیو به قرنطینه رفت. بدین ترتیب احسان حدادی، حسن تفتیان و فرزانه فصیحی نمایندگان دوومیدانی ایران در المپیک هستند.

XS
SM
MD
LG