لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۷

پلیس: ضارب تیراندازی «فدکس» سلاح‌های خود را به صورت قانونی خریداری کرده بود


برندن اسکات هول، ۱۹ ساله، پس از کشتن هشت نفر در شرکت پست فدکس ایندیاناپولیس، خودکشی کرد - عکس از اداره پلیس کلان‌شهر ایندیاناپولیس برای اسوشیتدپرس
برندن اسکات هول، ۱۹ ساله، پس از کشتن هشت نفر در شرکت پست فدکس ایندیاناپولیس، خودکشی کرد - عکس از اداره پلیس کلان‌شهر ایندیاناپولیس برای اسوشیتدپرس

پلیس می‌گوید، کارمند سابق «فِدکس» (فدرال اکسپرس) که هشت نفر را در تاسیسات این شرکت پست آمریکایی در شهر ایندیاناپولیس به ضرب گلوله کشت، دو سلاح خود را به طور قانونی خریداری کرده بود.

به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات اداره پلیس کلان‌شهر ایندیاناپولیس روز شنبه گفتند، با ردگیری نحوه تهیه دو سلاح که در محل حادثه کشف شده است، نشان می‌دهد که برندن اسکات هول، مظنون ۱۹ ساله ساکن ایندیاناپولیس، آنها را در ماه ژوئیه و سپتامبر سال گذشته به طور قانونی خریداری کرده بود. این در حالی است که بنا بر قوانین پیشگیرانه، موسوم به «قوانین پرچم قرمز» این جوان به دلیل قاعدتاً نمی‌بایست قادر به خریداری اسلحه باشد.

پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) می‌گوید، مادر برندن اسکات هول سال گذشته با پلیس تماس گرفته و گفته بود که پسرش در فکر خودکشی است و شاید کاری کند که خودش را به دست پلیس به کشتن دهد. پلیس پس از جست‌و‌جو و یافتن چند شیء مشکوک در اتاق خواب هول با پلیس فدرال تماس گرفت. ماموران اف‌بی‌آی هیچ مدرک جرمی علیه هول پیدا نکردند و او را وابسته به ایدئولوژی‌‌های نژادپرستی نیافتند. پلیس یک قبضه سلاح را که در اتاق هول پیدا کرده بود ضبط کرد و هیچوقت به او بازنگرداند.

اداره پلیس کلان‌شهر ایندیاناپولیس به دلیل ادامه داشتن تحقیقات روی این پرونده، محل خریداری این سلاح‌ها را اعلام نکرد. اما گفت که شواهد نشان می‌دهد فرد مظنون هنگام حمله از هر دو سلاح استفاده کرده بود.

معاون رئیس پلیس ایندیاناپولیس گفت، ضارب شامگاه پنجشنبه در محوطه پارکینگ فدرال اکسپرس به سمت مردم تیراندازی کرد و چهار نفر را کشت. او سپس وارد ساختمان شد و در آن جا چهار نفر دیگر را نیز به ضرب گلوله کشت، و سپس به زندگی خود پایان داد.

ایندیانا یکی از اولین ایالت‌هایی ‌است که یک «قانون پرچم قرمز» را در سال ۲۰۰۵ وضع کرده است که به پلیس و دادگاه اجازه می‌دهد تا اسلحه افرادی را که از خود علایم خشونت نشان می‌دهند، ضبط کنند.

هدف از وضع این قانون پیشگیری از خرید یا در اختیار داشتن اسلحه گرم توسط افرادی است که می‌توانند برای خود و دیگران خطر قریب‌الوقوع ایجاد کنند.

پلیس هنوز به انگیزه این تیراندازی پی نبرده است.

XS
SM
MD
LG