لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۰

برای گرامیداشت قربانیان حادثه تیراندازی ایندیانا، پرچم‌ها در کاخ سفید نیمه‌افراشته شد


The American flag flies at half-staff over the White House in Washington, Friday, April 16, 2021. (AP Photo/Susan Walsh)
The American flag flies at half-staff over the White House in Washington, Friday, April 16, 2021. (AP Photo/Susan Walsh)

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، به منظور گرامیداشت قربانیان حادثه تیراندازی در ایالت ایندیانا دستور داد پرچم‌های کاخ سفید، ساختمان‌های فدرال، و پادگان‌های نظامی به حال نیمه افراشته درآید.

پرزیدنت بایدن روز جمعه ۲۷ فروردین با صدور بیانیه‌ای گفت: «من و کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری، در جریان جزئیات تیراندازی در تاسیسات فد‌کس در ایندیاناپولیس در ایندیانا، که یک مردم مسلح در تاریکی شب هشت تن را کشت و شماری را هم زخمی کرد،‌ قرار گرفته‌ایم.»

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: «در حالی که در انتظار دریافت جزئیات حساس، انگیزه، و دیگر اطلاعات کلیدی در مورد این تیراندازی هستیم، من موظفم دستور بدهم که پرچم‌های برفراز کاخ سفید، ساختمان‌ها و فضاهای دولتی، پادگان‌های نظامی و سفارتخانه‌ها به حلت نیمه‌افراشته درآیند. این در حالی است که همین دو هفته پیش هم دستوری مشابه داده بودم.»

پرزیدنت بایدن گفت: «خشونت با اسلحه در آمریکا یک اپیدمی است. ولی ما نباید آن را بپذیریم. باید دست به کار شویم.»

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقامات پلیس ایندیاناپولیس اعلام کردند تحقیقات در مورد انگیزه ضارب در مورد این حادثه در جریان است. ظاهرا ضارب پس از ورود پلیس به صحنه، خود را کشت.

XS
SM
MD
LG