لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۵

طالبان پاکستان برگزارکنندگان راهپیمایی روز جهانی زنان را تهدید کرده است


مردان پاکستانی در شهر کراچی در حال شعار دادن علیه فعالان حقوق زنان که راه‌پیمایی روز جهانی زنان را سازمان دادند - ۱۲ مارس ۲۰۲۱
مردان پاکستانی در شهر کراچی در حال شعار دادن علیه فعالان حقوق زنان که راه‌پیمایی روز جهانی زنان را سازمان دادند - ۱۲ مارس ۲۰۲۱

طالبان پاکستان روز جمعه ضمن تهدید کردن شماری از فعالان حقوق زنان که به مناسبت روز جهانی زنان تظاهراتی را در آن کشور ترتیب داده بودند، آنها را به کفرگویی و فحشا متهم کرد.

به گزارش رویترز، بیانیه طالبان پس از پخش شدن مجموعه‌ای از تصاویر و کلیپ‌های ویدیویی جعلی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. این تصاویر به گونه‌ای درست شده بود که نشان می‌داد شرکت‌کنندگان در تظاهرات ۸ مارس به اسلام توهین کرده‌اند. این در حالی است که تظاهرکنندگان این اتهام را به شدت رد کرده‌اند.

این بیانیه از افرادی که در راهپیمایی روز جهانی زنان شرکت کرده بودند، خواسته است که «به راه راست» باز گردند، و تهدید کرده است که «هنوز جوانان مسلمان زیادی در اینجا هستند که می دانند چگونه از اسلام و از مرزهایی که توسط خدا تعیین شده است، محافظت کنند.»

مجازات کفرگویی در پاکستان اعدام است. رویترز می‌نویسد که اگر چه پاکستان هرگز چنین حکمی را اجرا نکرده است، اما افراد خودسر اغلب مظنونان را پیش از آن که پای‌شان به دادگاه برسد، می‌کشند.

پیام‌هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، و در برخی موارد توسط روزنامه‌نگاران و سیاستمداران با میلیون‌ها دنبال‌کننده به اشتراک گذاشته شده است، شامل ادعاهای دروغین مبنی بر تکان دادن پرچم فرانسه در راه‌پیمایی روز زنان است. همزمان تصاویر و صداها به نحوی دستکاری شده‌اند که انگار شرکت‌کنندگان با شعارهای‌شان در حال کفرگویی علیه شخصیت‌های اسلامی است.

XS
SM
MD
LG