لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۱

رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید هیات مذاکره‌کننده ایرانی «به قول بسنده نکند»


جلسه احیای برجام در وین
جلسه احیای برجام در وین

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در جریان یک سخنرانی در مورد مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام گفت به هیات مذاکره‌کننده ایران گفته‌ است به قول بسنده نکنند.

آیت‌الله خامنه‌ای روز جمعه ۱۴ خرداد در سخنانی در خصوص انتخابات، به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت به هیات مذاکره‌کننده ایران گفته است برای احیای توافق هسته‌ای از دیگر طرفین مذاکره کننده خواهان عمل شوند و به قول بسنده نکنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یک روز پیشتر و در مورد مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت: «هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم ایران یک بار دیگر تحت قوی‌ترین سازوکار نظارتی و راستی‌آزمایی قرار بگیرد که تاکنون بر سر آن مذاکره شده است.»

ند پرایس همچنین افزود دور پنجم مذاکرات در وین به پایان رسیده و همانطور که همواره گفته‌ایم این مجموعه‌ای از مذاکرات است که طی چندین دور برگزار خواهد شد و واشنگتن انتظار دارد که مذاکرات به دور ششم و احتمالا فراتر از آن نیز کشیده شود.

با آغاز به کار دولت جو بایدن و اعلام تمایل دولت او به بازگشت به برجام، که رئیس جمهوری سابق آمریکا در سال ۲۰۱۸ از آن خارج شد، ایران و ایالات متحده فروردین امسال مذاکرات غیرمستقیمی را با میانجیگری و هماهنگی اتحادیه اروپا در وین و با حضور سایر اعضای باقی‌مانده در برجام آغاز کرده‌اند، که همچنان در جریان است.

XS
SM
MD
LG