لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۴

حوادث مشکوک در تاسیسات ایران ادامه دارد؛ انفجار و آتش‌سوزی در نیروگاه برق اصفهان، خط لوله نفت در اهواز، و کارخانه‌ای در تبریز


آتش‌سوزی در کارخانه تولید سلفون در نزدیکی تبریز (عکس از رسانه‌های ایران)
آتش‌سوزی در کارخانه تولید سلفون در نزدیکی تبریز (عکس از رسانه‌های ایران)

در ادامه آتش‌سوزی‌ها و حوادث اخیر در مراکز صنعتی و نظامی ایران، دو حادثه انفجار در نیروگاه برق در اصفهان و آتش‌سوزی در یک کارخانه در تبریز ایران روز یکشنبه در رسانه‌های بین‌المللی بازتاب پیدا کرد.

نشریه جروزالم پست روز یکشنبه ۲۹ تیر نوشت که یک انفجار در نیروگاه برق اسلام آباد در مرکز استان اصفهان رخ داد که خسارت جانی در پی نداشت. دلیل این انفجار فرسودگی ترانس برق اعلام شده است.

نشریه تایمز اسرائیل هم درباره انفجار و آتش‌سوزی در نیروگاه برق در اصفهان نوشت که آن نیروگاه با تعویض تجیهزات آسیب‌دیده کار خود را از سر گرفته است. این نشریه یادآوری کرد که پیشتر نیز انفجاری در مرکز هسته‌‌ای نطنز در استان اصفهان رخ داده و موجب آتش‌سوزی و تخریب یک ساختمان تولید سانتریفیوژ در آن مرکز شده بود.

تایمز اسرائیل همچنین به نقل از منابع محلی و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از وقوع انفجار و آتش‌سوزی در خط لوله نفت در نزدیکی اهواز در روز شنبه خبر داد.

از سوی دیگر، به نوشته جروزالم پست روز یکشنبه یک کارخانه سلفون در نزدیکی تبریز آتش گرفت.

در هفته‌های اخیر چندین انفجار و آتش‌سوزی در مراکز صنعتی، نظامی، و هسته‌ای ایران رخ داد که منشا و دلیل تعدادی از آنها، از جمله آتش‌سوزی در سایت هسته‌ای نطنز، به طور دقیق اعلام نشده است.

XS
SM
MD
LG