لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۳

کارکنان صنعت نفت در ایران بار دیگر اعتراض کردند


تصویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی
تصویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی

در ادامه اعتراضات کارکنان صنعت نفت در ایران، کارکنان رسمی هلدینگ خلیج فارس، روز دوشنبه، دهم خرداد، دوباره تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ایلنا، خبرگزاری کار در ایران، گزارش داد که «پایبندی هلدینگ خلیج فارس به مفاد قرارداد منعقده با شرکت صنایع پتروشیمی» و همچنین «رفع ممنوعیت انتقال دائم به سایر شرکت‌های تابعه نفت» از خواسته‌های معترضان در این تجمع عنوان شده است.

بنا بر این گزارش، کارکنان معترض تعداد خود را حدود ۵۲۰۰ نفر عنوان کرده اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز روز، دوشنبه، عکس‌ها و ویدئوهایی از تجمع کارکنان رسمی نفت هلدینگ خلیج فارس در مقابل پتروشیمی بندر ماهشهر منتشر کرده است.

بنا بر گزارش‌ها، اعتراضات کارکنان صنعت نفت از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و به شکل‌گیری تجمعی در مقابل مجلس شورای اسلامی در روز بیستم اردیبهشت با حضور نمایندگان کارکنان صنعت نفت از سراسر کشور انجامید. در هفته گذشته نیز اعتراضاتی در تهران، اهواز، عسلویه، ماهشهر، گچساران، آبادان، بهرگان، لاوان، و میدان نفتی ابوذر در استان بوشهر گزارش شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز با صدور بیانیه‌ای از اعتراضات کارکنان صنعت نفت حمایت کرده است. معترضان می‌گویند حقوق دریافتی کارکنان وزارت نفت پاسخگوی هزینه‌های زندگی نیست.

XS
SM
MD
LG