لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۴

ابراز نگرانی سه چهره پزشکی ایران نسبت به اوج‌گیری دوباره همه‌گیری کرونا


بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری تهران
بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری تهران

سه تن از چهره‌های پزشکی ایران، که در صدر سازمان نظام پزشکی و مجمع انجمن‌های پزشکی هستند، در نامه‌ای به حسن روحانی نسبت به اوج‌گیری دوباره همه‌گیری ویروس کرونا در ایران ابراز نگرانی کردند.

در این نامه که سه‌شنبه ۲۷ خرداد در خبرگزاری‌های داخلی ایران و وبسایت سازمان نظام پزشکی منتشر شد، محمدرضا ظفرقندی، مصطفی معین، و ایرج فاضل خواستار بازنگری در روش‌های موجود مبارزه با همه‌گیری کرونا شدند.

در روزهای اخیر شمار روزانه مبتلایان و جانباختگان کووید-۱۹ در ایران روندی رو به رشد داشته است. سخنگوی وزارت بهداشت روز سه‌شنبه از شناسایی ۲۵۶۳ بیمار مبتلا به کرونا و مرگ ۱۱۵ نفر دیگر بر اثر کرونا خبر داد.

امضاکنندگان این نامه با اشاره به افزایش مناطق قرمز که موجب فرسودگی کادر درمان می‌شود، از رئیس دولت خواسته‌اند که کنار توصیهها و تأکیدها، نقش نظارتی و کنترل جدی و انتظامی دولت بر اجرای پروتکل‌های علمی و ابلاغی وزارت بهداشت و همچنین توجه به تأمین نیازهای ضروری بخش سلامت مورد تأکید قرار بگیرد.

مصطفی معین رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی، محمدرضا ظفرقندی رئیس کل نظام پزشکی، و ایرج فاضل رئیس مجمع انجمن‌های پزشکی ایران است.

افزایش میزان مبتلایان به ویروس کرونا در ایران در حالی است که صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی، همچون آمارهای چین و روسیه، به شدت مورد تردید است و سازمان بهداشت جهانی و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی در ایران است.

XS
SM
MD
LG