لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۰

ثبت رکورد ۲۸۰ هزار مورد ابتلای روزانه در هند؛ اجرای دستور خانه ‌ماندن برای یک هفته در دهلی نو


مردی در حال دادن تست کرونا در حیدرآباد، هند - دوشنبه ۱۹ آوریل ۲۰۲۱
مردی در حال دادن تست کرونا در حیدرآباد، هند - دوشنبه ۱۹ آوریل ۲۰۲۱

بخش انگلیسی صدای آمریکا - وزارت بهداشت هند روز دوشنبه ۳۰ فروردین از رقم خوردن رکورد تازه‌ای در زمینه همه‌گیری کووید۱۹ در آن کشور و شناسایی نزدیک به ۲۷۴ هزار مورد ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده است.

وزیر ارشد شهر دهلی نو روز یکشنبه اعلام کرد که نتیجه آزمایش کرونای یک سوم از افرادی که در پایتخت هند آزمایش کرونا داده‌اند، مثبت شده است.

آرویند کجریوال روز یکشنبه در یک گزارش خبری گفت: «نگرانی بزرگ‌تر این است که در ۲۴ ساعت گذشته، میزان مثبت بودن [آزمایش کرونا] از ۲۴ درصد به حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.»

وی افزود که شمار موارد بیماری به سرعت در حال افزایش است و «تخت‌ها[در بیمارستان ها] به سرعت در حال پر شدن هستند.»

شهروندان دهلی‌ نو به شبکه‌های اجتماعی روی آوردند و از کمبود کپسول اکسیژن و کمبود تخت بیمارستان و دارو شکایت می‌کنند.

هند با داشتن بیش از ۱۵ میلیون مبتلا، بعد از ایالات متحده آمریکا دومین کشوری است که بیشترین موارد کووید۱۹ را گزارش داده است. آمریکا با بیش از ۳۱.۶ میلیون مورد در صدر جدول آمار همه‌گیری کرونای جهان قرار گرفته است.

بنا بر گزارش مرکز منابع ویروس کرونای دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، تنها کمی بیش از یک درصد از مردم هند تا به امروز واکسینه شده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات دهلی نو می‌گویند که با بروز موج ناگهانی و خطرناک موارد ابتلا به ویروس کرونا، سیستم بهداشت و درمان دهلی نو در آستانه فروپاشی قرار گرفته است و به منظور جلوگیری از وقوع آن، از دوشنبه شب برای مدت یک هفته دستور خانه‌نشینی در این شهر اعمال می‌شود.

XS
SM
MD
LG