لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۴

هشدار سازمان بهداشت جهانی نسبت به افزایش بی‌‌سابقه موارد جدید ابتلا به کووید۱۹ در جهان


عکس تزئینی
عکس تزئینی

بخش انگلیسی صدای آمریکا - سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد که موارد کووید۱۹ در جهان با سرعت نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است و تعداد موارد جدید بیماری هر هفته دو برابر می‌شود.

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد که در هفته گذشته بیش از ۵۴۰ هزار مورد جدید ابتلا در جهان گزارش شده است. تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، در یک جلسه خبری مجازی در اداره مرکزی این سازمان در ژنو گفت کشورهایی که از شیوع گسترده کووید۱۹ در امان مانده بودند اکنون شاهد افزایش چشمگیر موارد بیماری هستند.

او در این رابطه به پاپوآ گینه نو اشاره کرد و گفت که تا اوایل سال جاری میلادی کمتر از ۹۰۰ مورد ابتلا و تنها نه مورد تلفات داشت. این کشور اکنون بیش از ۹۳۰۰ مورد بیماری و ۸۲ مورد مرگ و میر را گزارش کرده است.

آقای ادهانوم گفت در حالی که این تعداد نسبت به سایر کشورها اندک است، اما میزان چشمگیر موارد جدید بیماری موجب نگرانی سازمان بهداشت جهانی نسبت به احتمال شیوع بیشتر در پاپوآ گینه نو است. وی افزود که سازمان بهداشت جهانی در اواخر ماه گذشته واکسیناسیون در این کشور را آغاز کرده و سه تیم پزشکی اورژانس از استرالیا، آمریکا، و آلمان به این کشور اعزام شده‌اند.

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفت که مورد پاپوآ گینه نو «نشان می‌دهد رعایت عدالت در واکسیناسیون چه قدر مهم است.»

XS
SM
MD
LG