لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۰

دکتر فاوچی: با تایید کامل واکسن‌های بیشتر می‌توان تا اوایل سال ۲۰۲۲ کرونا را مهار کرد


دکتر فاوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا - آرشیو
دکتر فاوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا - آرشیو

کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی ایالات متحده می‌گوید که با تایید کامل واکسن‌های بیشتر آمریکا می‌تواند تا اوایل سال ۲۰۲۲ کووید۱۹ را مهار کند.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا دکتر آنتونی فاوچی این سخنان را روز سه‌شنبه، یعنی یک روز پس از صدور مجوز دائمی واکسن کرونا فایزر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا، بیان کرد.

دکتر فاوچی در برنامه «امروز» (Today) شبکه ان‌بی‌سی گفت: «من معتقدم که اگر اکثریت بزرگی از آن ۸۰ تا ۹۰ میلیون نفری را که هنوز واکسینه نشده‌اند، تمایل به واکسینه شدن ندارند، یا فرصت این کار را پیدا نکرده‌اند، راضی به واکسینه شدن کنیم، می‌توانیم امیدوار باشیم.»

دکتر فاوچی گفت، با تایید بالقوه واکسن‌های مدرنا و جانسون اند جانسون در هفته‌های آینده و احتمال تایید واکسیناسیون کودکان در پاییز سال جاری، «ما می‌توانیم شرایط را معکوس کنیم.»

در ایالات متحده، روز دوشنبه پس ازصدور مجوز دائمی برای واکسن کرونای فایزر، مناطق و سازمان‌های بیشتری اعلام کردند که ارائه مدارک واکسیناسیون را الزامی خواهند کرد.

به گفته مرکز تحقیقات ویروس کرونای دانشگاه جانز هاپکینز، آمریکا با نزدیک به ۳۸ میلیون نفر مبتلا و حدود ۶۳۰ هزار مورد مرگ ناشی از کرونا، همچنان در صدر جدول آمار کرونای جهان قرار دارد.

XS
SM
MD
LG