لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۳

خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی در تورنتو راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند


راهپیمایی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس‌۷۵۲ در تورنتو
راهپیمایی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس‌۷۵۲ در تورنتو

شهر تورنتو در کانادا پنج‌شنبه شب شاهد راهپیمایی اعتراضی گروهی از ایرانیان بود. این راهپیمایی از سوی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی.اس.۷۵۲ اوکراین برگزار شده بود.

در آستانه مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی و آغاز به کار دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران، جمعی از خانواده‌های ایرانیانی که در حادثه ساقط کردن هواپیمای اوکراینی جان خود را از دست دادند، با انتشار فراخوانی تحت عنوان «عدالت قابل مذاکره نیست» از ساعت ۶ تا ۹ عصر پنج‌شنبه در خیابان‌های مرکز شهر تورنتو دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.

حامد اسماعیلیون، یکی از برپاکنندگان این گردهمایی، با اشاره به نفس برپایی این گردهمایی، به صدای آمریکا گفت که او و خانواده‌های دیگر قربانیان فقط «یکی از زنجیره‌های جنایات جمهوری اسلامی» هستند.

آقای اسماعیلیون اضافه کرد: «جمهوری اسلامی همچنان دارد به جنایت ادامه می‌دهد و دو هفته پیش در خوزستان بسیاری از مردم را به خاک و خون کشید.»

در این مراسم شخصیت‌های مختلف ایرانی و کانادایی به سخنرانی پرداختند و هر یک کوشیدند ضمن ابراز همدردی با همه قربانیان چهل و دو سال گذشته در چارچوب نظام جمهوری اسلامی، به بازتعریف ماهیت جنایت در این نظام و لزوم دستیابی به عدالت و محاکمه عوامل و سران آن، از جمله ابراهیم رئیسی، اشاره کنند.

بسیاری از ایرانیان حاضر در این گردهمایی به خبرنگار صدای آمریکا گفتند، که در این مراسم جمعیتی چند هزار نفری حضور داشت و چنین حضور پرشماری پیش از این کمتر دیده شده بود.

XS
SM
MD
LG