لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۴

شمار کشته‌شدگان ریزش ساختمان مسکونی در ایالت فلوریدا به ۲۴ نفر افزایش یافت


امدادگران در محل ساختمان فروریخته در سرف‌ساید، فلوریدا، در تصویری که خبرگزاری رویترز از رسانه‌ای اجتماعی به دست آورده است.
امدادگران در محل ساختمان فروریخته در سرف‌ساید، فلوریدا، در تصویری که خبرگزاری رویترز از رسانه‌ای اجتماعی به دست آورده است.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، شمار کشته شدگان حادثه ریزش بخشی از یک ساختمان مسکونی در شهر سرف ساید در ایالت فلوریدا، به ۲۴ تن افزایش یافته است و هنوز ۱۲۱ تن ناپدید هستند. از زمان آغاز عملیات جستجو و نجات، هیچ فرد زنده‌ای از زیر آوار پیدا نشده است.

در همین حال، با نزدیک شدن یک طوفان به فلوریدا، گروه‌های مختصصان در صدد تخریب بخش ریزش‌نکرده و ناامن این ساختمان هستند که در نزدیکی ساحل میامی قرار دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس و به گفته یک مقام آتش نشانی میامی، شنبه ساعت ۴ بعدازظهر به وقت شرق آمریکا، عملیات امدادرسانی به دلیل انجام این عملیات تخریب، به حال تعلیق درآمد. به گفته این مقام مسئول، تعلیق عملیات جستجو و نجات، به منظور حفظ امنیت جان امدادگران، اقدامی ضروری است.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، رون د سانتیس، فرماندار فلوریدا نیز گفته است این ساختمان «می‌لرزد» و «از لحاظ ساختاری ناایمن است.»

هنوز زمان تخریب احتمالی اعلام نشده است، اما به دلیل نزدیک‌شدن طوفان السا احتمالا این کار به زودی انجام خواهد شد.

مقامات در فلوریدا همچنین دستور تخلیه یک ساختمان دیگر را که ناامن تشخیص داده شده، صادر کرده‌اند.

مقامات شهر نورث میامی بیچ فلوریدا می‌گویند، یک برج مسکونی دیگر واقع در هشت کیلومتری محل حادثه مرگبار هفته گذشته، از نظر ساختاری و برق‌کشی ناامن است.

آرتور سوری، مدیر امور شهری، با انتشار یک بیانیه خبری گفت، در اقدامی احتیاطی دستور داده شده است که این ساختمان بلافاصله تعطیل و ساکنان آن برای حفظ جان‌شان تخلیه شود. وی گفت که ساختمان مذکور تحت ارزیابی کامل ساختاری قرار خواهد گرفت و در مورد اقدامات مقتضی تصمیم‌گیری خواهد شد.

بازرسی این برج ۱۵۶ واحدی بخشی از طرح بازرسی دقیق ساختمان‌های بالای ۴۰ سال است که توسط شهردار شهرستان میامی-دید، بعد از فروریختن برج واقع در شهرک سرف‌ساید، توصیه شد.

XS
SM
MD
LG