لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۰

شعله‌های آتش در محل ساختمان مسکونی فروریخته در فلوریدا مانع از تلاش‌های امدادرسانی شده است


آتش‌نشان‌ها در حال آب پاشیدن به خرابه‌های ساختمان فروریخته در فلوریدا - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱
آتش‌نشان‌ها در حال آب پاشیدن به خرابه‌های ساختمان فروریخته در فلوریدا - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱

مقامات فلوریدا روز شنبه اعلام کردند که وقوع آتش‌سوزی در ویرانه‌های آپارتمان مسکونی فروریخته در جنوب فلوریدا مانع تلاش نجات امدادگران شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، دانییلا لوین کاوا، شهردار شهرستان میامی-دید فلوریدا، در یک کنفرانس خبری گفت که شعله‌های آتش بسیار شدید است و آتش‌نشان‌ها نتوانسته‌اند منبع آن را پیدا کنند.

خانم لوین کاوا گفت: «ما با مشکلات بسیار باورنکردنی با این آتش‌سوزی مواجه هستیم.» وی افزود: «این یک آتش‌سوزی بسیار بزرگ است و یافتن منبع آتش‌سوزی را بسیار دشوار کرده است.»

به گفته خانم لوین کاوا تا زمان انتشار این خبر، یعنی دو روز بعد از فرو ریختن بخشی از یک ساختمان مسکونی ۱۲ طبقه در شهرک «سِرف‌ساید» در حومه میامی ایالت فلوریدا در بامداد روز پنجشنبه، هنوز ۱۵۹ نفر مفقود باقی مانده‌‌اند.

امدادگران شهرستان «میامی - دید» به دنبال افرادی که زیر آوار مانده‌اند می‌گردند - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱
امدادگران شهرستان «میامی - دید» به دنبال افرادی که زیر آوار مانده‌اند می‌گردند - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱

در این سانحه دست‌کم یک تن کشته و چند تن دیگر زخمی شدند. دو نفر از مجروحان در بیمارستان بستری شده‌اند.

شماری از ساکنان این ساختمان زیر آوار مانده‌اند و ده‌ها تن از امدادگران در حال بیرون آوردن مردم از زیر آوارها هستند.

ماموران پلیس اطراف ساختمان را بسته‌اند و آتش‌نشان‌ها برای یافتن و بیرون آوردن افراد از زیر آوار تلاش می‌کنند.

همچنین به گزارش آسوشیتدپرس، چارلز بورکت، شهردار شهردار شهرک سرف‌ساید، به خبرنگاران گفت که مدیر ساختمان از حضور ساکنان در آپارتمان‌ها هنگام ریزش ساختمان خبر داده است و از این رو امکان تلفات بیشتر وجود دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، آقای بورکت در پی آتش‌سوزی روز شنبه گفت أتش‌نشان‌ها در تلاش هستند تا آتشی را که در پارکینگ زیرزمینی این ساختمان شعله‌ور است، خاموش کنند.

وی گفت که احتمالاً سوخت خودروهایی که زیر آوار له شده‌اند «شعله‌ور شده و این آتش‌سوزی مهیب را ایجاد کرده است.»

گفته می شود که علت فروریختن این ساختمان درست عمل نکردن عایق ضد آب زیر استخر واقع در پشت بام ساختمان بوده است. این عایق به جای این که شیب داشته باشد، مسطح بود و آب را تخلیه نمی‌کرد و به همین دلیل به ساختار بتونی ساختمان آسیب عمده‌ای وارد کرده بود.

یک شرکت مهندسی سه سال پیش توصیه کرده بود که این عایق ضد آب تعویض شود، که البته این یک تعمیر اساسی و پر خرج بود. هرچند، هنوز معلوم نیست که این مشکل ساختاری علت فرریختن بخشی از آپارتمان باشد.

XS
SM
MD
LG