لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۸

شمار کشته‌شدگان حادثه فروریختن ساختمان در فلوریدا به ۲۲ نفر رسید؛ صدور دستور تخلیه یک برج مسکونی دیگر


امدادگران در حال جستجو برای ناپدیدشدگان زیر آوار ساختمان فروریخته در فلوریدا - ۲ ژوئیه ۲۰۲۱
امدادگران در حال جستجو برای ناپدیدشدگان زیر آوار ساختمان فروریخته در فلوریدا - ۲ ژوئیه ۲۰۲۱

شمار کشته‌شدگان حادثه فروریختن بخشی از یک ساختمان مسکونی در شهرک سرف‌ساید فلوریدا روز جمعه به ۲۲ نفر افزایش یافت. مقامات محلی همچنین دستور تخلیه یک ساختمان دیگر را که ناامن تشخیص داده شده، صادر کرده‌اند.

مقامات شهر نورث میامی بیچ فلوریدا می‌گویند، یک برج مسکونی دیگر واقع در هشت کیلومتری محل حادثه مرگبار هفته گذشته، از نظر ساختاری و برق‌کشی ناامن است.

آرتور سوری، مدیر امور شهری، با انتشار یک بیانیه خبری گفت، در اقدامی احتیاطی دستور داده شده است که این ساختمان بلافاصله تعطیل و ساکنان آن برای حفظ جان‌شان تخلیه شود. وی گفت که ساختمان مذکور تحت ارزیابی کامل ساختاری قرار خواهد گرفت و در مورد اقدامات مقتضی تصمیم‌گیری خواهد شد.

بازرسی این برج ۱۵۶ واحدی بخشی از طرح بازرسی دقیق ساختمان‌های بالای ۴۰ سال است که توسط شهردار شهرستان میامی-دید، بعد از فروریختن برج واقع در شهرک سرف‌ساید، توصیه شد.

نیرو‌های جستجو و نجات روز جمعه جسد چهار فرد دیگر، از جمله یک دختر بچه هفت‌ساله که پدرش یک آتش‌نشان در شهر میامی است، را از زیر آوار بیرون آوردند.

مقامات روز جمعه گفتند که هنوز ۱۲۸ نفر ناپدید هستند. دانییلا لوین کاوا، شهردار میامی-دید، گفت که این ارقام در حال تغییر است، چون در بررسی‌های انجام شده از سلامت و ایمنی شمار بیشتری از اعضای خانواده‌ها اطمینان حاصل شده است.

XS
SM
MD
LG