لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۶

کریستیانو رونالدو بار دیگر پیراهن شیاطین سرخ را به تن می‌کند؛ پیام سایت باشگاه منچستر یونایتد: «به خانه خوش آمدی!»


کریستیانو رونالدو
کریستیانو رونالدو

شاید این بهترین خبر سال‌های اخیر برای طرفداران منچستریونایتد باشد: «پسر سر الکس فرگوسن»، کسی که می‌تواند امید را به لشکر شیاطین سرخ بازگرداند، به اولدترافورد می‌آید.

کریستیانو رونالدو‌ در سال ۲۰۰۹ از منچستر یونایتد راهی رئال مادرید شد و ‌تا سال ۲۰۱۸ که به بیانکونری و‌ باشگاه یوونتوس پیوست، افتخارات زیادی را به همراه این تیم‌ها کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری ای‌اس‌پی‌ان، رونالدو با قراردادی به ارزش سالانه ۱۵ میلیون ‌یورو، که می‌تواند تا ۸ میلیون یوروی دیگر افزایش پیدا کند، برای دو سال با منچستریونایتد به توافق رسیده است.

کریستیانو رونالدو که صاحب پنج توپ طلا است، بیش از ۳۰ جام و‌ مدال را در کارنامه‌اش دارد. او ‌که به «سی.آر.سون» ‌(CR7) مشهور است، پنج قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، چهار قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان، هفت قهرمانی لیگ باشگاه‌های انگلستان، اسپانیا، و ایتالیا، و‌ قهرمانی جا‌م ملت‌های اروپا به همراه تیم‌ ملی کشورش پرتغال را به دست آورده است.

رونالدوی ۳۶ ساله با جدایی از بانوی پیر فوتبال ایتالیا به جایی بازگشت که سخت به او نیاز دارد. اوله گنار سولسشایر، همبازی سابق او در اولدترافورد که هم اینک ‌هدایت منچستر یونایتد را بر عهده دارد، منتظر است رونالدو به زودی به این تیم بپیوندد و این تیم را در لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا همراهی کند.

سایت باشگاه منچستریونایتد نیز این‌گونه از کریستیانو‌ رونالد‌و استقبال کرده است: «به خانه خوش آمدی!»

منچستر یونایتد باشگاه کوچکی نیست. این باشگاه فوتبال در سال ۱۸۷۸، با نام نیوتون هیت ال وای ار تأسیس شد. جالب آن که آن زمان نیز با لقب «شیاطین سرخ» یا «ارتش سرخ» شناخته می‌شد. این باشگاه در سال ۱۹۰۲ نامش را به منچستر یونایتد تغییر داد و از سال ۱۹۱۰ به اولدترافورد، ورزشگاه فعلی خود، نقل مکان کرد.

منچستریونایتد ۲۰ قهرمانی در لیگ برتر، ۱۲ قهرمانی در جام حذفی یا اف ای کاپ، چهار قهرمانی در لیگ کاپ، و ۲۰ قهرمانی در کامیونیتی شیلد کاپ را در گنجینه دارد. منچستر یونایتد همچنین سه جام اروپایی، یک جام برندگان جام یوفا، یک سوپرجام یوفا، یک جام بین قاره‌ای، و یک جام باشگاه‌های جهان را فتح کرده است.

در فصل ۱۹۹۸-۱۹۹۹ این باشگاه برای اولین بار در تاریخ فوتبال انگلیس، موفق به کسب سه گانه لیگ برتر، جام حذفی، و لیگ قهرمانان اروپا شد.

XS
SM
MD
LG