لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۹

تیم فوتبال زنان آمریکا همچنان در صدر جدول رده‌بندی فوتبال زنان جهان است


آرشیو
آرشیو

تیم فوتبال زنان آمریکا، دارنده مدال برنز مسابقات فوتبال زنان المپیک ۲۰۲۰ توکیو، با وجود قبول دو شکست در المپیک همچنان در صدر جدول رده‌بندی فوتبال زنان جهان قرار دارد.

تیم سوئد، که در المپیک به مدال طلا رسید، با دو‌پله صعود، با ۲۱ امتیاز فاصله در رده دوم پس از آمریکا جای دارد. سوئد ‌در مرحله گروهی با سه گل آمریکا را شکست داد. رده دوم، بهترین رتبه نماینده اسکاندیناوی در رده‌بندی فیفا است.

این در حالی است که آلمان با یک رده تنزل به جایگاه سوم سقوط کرده است. اما تیم هلند بدون تغییر همچنان در در رده چهارم رده‌بندی فیفا جای دارد. تیم فوتبال زنان فرانسه در رده‌بندی جدید، دو‌ پله سقوط کرد و‌ به جایگاه پنجمی رسید. اما کانادا، با کسب مدال طلای المپیک با دو پله صعود، اینک در رده ششم قرار دارد. تیم‌های برزیل و‌ انگلیس به ترتیب هفتم و‌ هشتم هستند.

تیم فوتبال زنان کره شمالی با دو‌ پله صعود، دوباره در بین ۱۰ تیم برتر قرار گرفت و در مکان نهم ایستاد. اسپانیا نیز برای نخستین بار جزو ۱۰ تیم برتر جهان قرار گرفت. اسپانیا با دو‌ رده ارتقا پس از کره شمالی تیم دهم رده‌بندی فیفا است.

دیگر نماینده آسیا، ژاپن با سه پله سقوط به جایگاهی بهتر از پنجمی نرسید. تیمی که در المپیک توکیو تنها مقابل شیلی، تیم سی‌وهفتم رده‌بندی به برتری رسید. استرالیا نیز با وجود شکست انگلیس، در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های فوتبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو، با دو پله تنزل به جایگاه یازدهمی بسنده کرد.

در میان تیم‌های فوتبال زنان جهان، زامبیا بیشتربن صعود را داشت و‌ با ۱۰ رده ارتقا به مکان نودوچهارم رده‌بندی فیفا رسید. زامبیا در مرحله گروهی مسابقات فوتبال المپیک توکیو در مقابل تیم چین به تساوی ۴-۴ دست یافت و در رده‌بندی به بالاترین جایگاه خود رسید.

چین هم با دو رده سقوط در رده ۱۷ رده‌بندی جای گرفت و‌ همچنان تیم چهارم آسیا است.

تیم ملی فوتبال زنان ایران نیز با یک امتیاز اختلاف پس از اسرائیل در مکان هفتادودوم رده‌بندی فیفا جای گرفته است. در حالی که تیم‌های کره شمالی، استرالیا، ژاپن ، چین، کره جنوبی، ویتنام، تایلند، چین تایپه، ازبکستان، میانمار، هند، اردن و فیلیپین به ترتیب رده‌های اول تا سیزدهم آسیا را به خود اختصاص داده‌اند. تیم ‌فوتبال زنان ایران در آسیا رده چهاردهم را در اختیار دارد.

XS
SM
MD
LG