لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۸

یک مقام زندان‌ها در خراسان رضوی از مرگ ۹ زندانی به دلیل ابتلا به کرونا در زندان مشهد خبر داد


پوستر مربوط به کرونا در زندان‌های ایران
پوستر مربوط به کرونا در زندان‌های ایران

مدیرکل زندان‌های خراسان رضوی، در نشست خبری ویژه هفته قوه قضائیه در زندان مرکزی مشهد، خبر از جان‌باختن گروهی از زندانیان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در طی یک سال گذشته را داد.

سعید سرباز جانفدا، مدیرکل زندان‌های خراسان رضوی در این نشست خبری گفت، در سال گذشته حدود ۹ نفر از زندانیانی که تازه وارد زندان شده بودند و افرادی که پس از اتمام مرخصی به زندان بازگشته بودند به علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبر گزاری ایسنا، وی در ادامه،‌ خبر از جان باختن دو نیروی بهداشت و درمان به دلیل ابتلا به کرونا را داد و گفت: «ما دو شهید گمنام از همکاران بهداشت و درمان داشتیم تا سلامت زندانیان در داخل زندان حفظ شود.»

مدیرکل زندان‌های خراسان رضوی همچنین مدعی شد که واکسیناسیون زندانیان بالای ۶۰ سال و نیروهای بهداشت و درمان زندان‌های استان خراسان رضوی به اتمام رسیده است.

شهریور ماه سال گذشته بود که نهاد حقوق بشری «بنیاد عبدالرحمن برومند برای حقوق بشر در ایران» در گزارشی تفصیلی از زندان‌های ایران که نسخه‌ای از آن در اختیار صدای آمریکا قرار گرفته بود وضعیت شیوع ویروس کرونا را «بحرانی» توصیف کرده بود.

به گزارش این نهاد حقوق بشری، جمهوری اسلامی با زیرپا گذاشتن تعهدات بین‌المللی در حق حیات و حق برخورداری از سلامت زندانیان «کاملاً غیرمسئولانه» رفتار می‌کند.

XS
SM
MD
LG