لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

جو بایدن مارشا فاج را برای وزارت مسکن و تام ویلسک را برای وزارت کشاورزی معرفی می‌کند


مارشا فاج، نماینده کنگره، در کنار سناتور کامالا هریس در جریان یک گردهمایی انتخاباتی برای کارکنان یک رستوران در کلیولند دست تکان می دهند. ۲۴ اکتبر ۲۰۲۰
مارشا فاج، نماینده کنگره، در کنار سناتور کامالا هریس در جریان یک گردهمایی انتخاباتی برای کارکنان یک رستوران در کلیولند دست تکان می دهند. ۲۴ اکتبر ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ رسانه‌های خبری در ایالات متحده می‌گویند جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، مارشا فاج، قانونگذار مجلس نمایندگان ایالات متحده، را به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت مسکن و شهرسازی معرفی خواهد کرد.

آقای بایدن همچنین تام ویلسَک را به عنوان وزیر کشاورزی معرفی می‌کند. ویلسک که پیشتر فرماندار آیووا بود، در دولت باراک اوباما هشت سال سمت وزیر کشاورزی را بر عهده داشت. آیووا یکی از ایالت‌های مهم آمریکا از لحاظ کشاورزی است.

تام ویلسک، وزیر پیشین کشاورزی ایالات متحده، در حال سخنرانی در یک گردهمایی انتخاباتی در حمایت از جو بایدن در ایالت آیووا. ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰
تام ویلسک، وزیر پیشین کشاورزی ایالات متحده، در حال سخنرانی در یک گردهمایی انتخاباتی در حمایت از جو بایدن در ایالت آیووا. ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰

جیمز کلایبرن، قانونگذار کارولینای جنوبی، که در پیروزی بایدن در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها نقشی محوری داشت از رئیس جمهوری منتخب خواسته بود مارشا فاج، قانونگذار کهنه‌کار ایالت اوهایو، را به دلیل تلاش‌هایش در کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان در کاهش گرسنگی برای وزارت کشاورزی معرفی کند. اما بایدن فاج را به دلیل سوابقش در سرمایه‌گذاری در مسکن مقرون به صرفه و زیرساخت‌ها، برای وزارت مسکن و شهرسازی در نظر گرفت.

فاج دومین آمریکایی آفریقایی‌تباری است که بایدن برای کابینه اش معرفی می‌کند. رئیس جمهوری منتخب دوشنبه از تصمیم خود در معرفی ژنرال بازنشسته لوید آستین برای اداره وزارت دفاع آمریکا خبر داد.

آقای بایدن از سوی گروه‌های مدافع حقوق اقلیت‌ها برای عمل به وعده انتخاباتی‌اش مبنی بر معرفی کابینه‌ای از آفریقایی‌تباران، لاتین‌‌تباران، و آسیایی‌تباران زیر فشار فزاینده‌ای قرار دارد.

جو بایدن و کامالا هریس سه شنبه برای بحث درباره گزینه‌های کابینه‌ با رهبران سیاهپوست حقوق مدنی، در ویلمنگتن در ایالت دلور، ملاقات کردند. خانم هریس نخستین معاون رئیس جمهوری زن، سیاهپوست، و آسیایی‌تبار آمریکا خواهد بود.

فعالان از جو بایدن می‌خواهند یک سیاهپوست را برای اداره وزارت دادگستری معرفی کند، اما گویا او داگ جونز، سناتور دموکرات از ایالت آلاباما، را که در رقابت های انتخابات سنا کرسی خود را از دست داد برای احراز این سمت در نظر گرفته است. جونز دادستان سابق فدرال است و دو عضو گروه نژادپرست «کو کلاکس کلن» مظنون به بمبگذاری در کلیسای سیاهان در آلاباما در سال ۱۹۶۳ را با موفقیت تحت پیگرد قرار داد. آن بمبگذاری منجر به مرگ چهار دختر شد و در پا گرفتن «جنبش حقوق مدنی» موثر بود.

آقای بایدن روز سه‌شنبه هاویر بسرا، دادستان کل ایالت کالیفرنیا، را به عنوان گزینه خود برای اداره «وزارت بهداشت و خدمات انسانی» معرفی کرد. بسرا در زمانی که قانونگذار مجلس نمایندگان بود در تصویب قانون خدمات درمانی مقرون به صرفه موسوم به «اوباماکر» که میلیون‌ها آمریکایی را تحت پوشش بیمه درمانی قرار داده است نقش ایفا کرد و ماه گذشته هم به عنوان دادستان کل کالیفرنیا در «دیوان عالی ایالات متحده» از آن قانون دفاع کرد.

آقای بایدن همچنین دکتر روشل والنسکی را برای مدیریت «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها»، دکتر ویوک مورتی را به عنوان پزشک ارشد دولت موسوم به «جراح کل»، و دکتر مارسلا نونیز-اسمیت را برای ریاست کار گروه کووید-۱۹ معرفی کرد.

XS
SM
MD
LG