لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۲

 گزینه بایدن برای مقام وزیر دفاع آمریکا فرمانده کهنه‌کار جنگ عراق و افغانستان است


لوید آستین، ارتشبد بازنشسته نیروی زمینی ارتش آمریکا. (عکس از آرشیو، ۱۷ اکتبر ۲۰۱۴)
لوید آستین، ارتشبد بازنشسته نیروی زمینی ارتش آمریکا. (عکس از آرشیو، ۱۷ اکتبر ۲۰۱۴)

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ لوید آستین، ارتشبد بازنشسته نیروی زمینی ایالات متحده، برای بازگشت به پنتاگون به عنوان وزیر دفاع دولت جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، آماده می‌شود. او در صورت کسب رای اعتماد از سنا نخستین آمریکایی آفریقایی‌تباری است که این مقام را عهده‌دار خواهد شد.

لوید آستین متولد سال ۱۹۵۳ در ایالت آلاباما و بزرگ شده در ایالت جورجیا است. او در سال ۱۹۷۵ از دانشگاه نظامی «وست پوینت» فارغ التحصیل شد و چهار دهه خدمت خود در ارتش را با فرماندهی در یگان مشهور «۸۲ هوابرد» در پایگاه نظامی «فورت برگ» در ایالت کارولینای شمالی آغاز کرد.

لوید آستین بعدها به درجه سپهبدی رسید و فرماندهی فورت برگ را در دست گرفت. وی پس از آن طی سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ فرمانده نیروهای ارتش ایالات متحده در عراق شد و بر خروج تمام نیروهای آمریکایی از آن کشور نظارت کرد.

ارتشبد آستین خدمت نظامی خود را در سال ۲۰۱۶ در مقام فرمانده «فرماندهی مرکزی ایالات متحده» که عملیات نظامی در عراق، افغانستان، سراسر خاورمیانه و جنوب آسیا را در بر می‌گیرد، پایان داد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، در آستانه بازنشستگی لوید آستین گفته بود: «شخصیت و شایستگی او نمونه بارزی از آن چیزی است که آمریکا از رهبران نظامی‌اش می‌خواهد.»

XS
SM
MD
LG