لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۱

نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل: مذاکرات با ایران هیچ نتیجه‌ای نداشته است


عبدالله المعلمی، سفیر عربستان در سازمان ملل، عکس از آرشیو
عبدالله المعلمی، سفیر عربستان در سازمان ملل، عکس از آرشیو

سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل می‌گوید پادشاهی عربستان خواستار مذاکراتی عمیق‌‌تر با ایران است، ولی جمهوری اسلامی، فقط برای خریدن زمان، این گفت‌و‌گوها را به بازی گرفته است.

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه ۲۲ آذر در گزارشی نوشت عبدالله المعلمی، سفیر عربستان در سازمان ملل متحد، در گفت‌وگو با روزنامه عرب نیوز اعلام کرد در جریان مذاکرات با ایران هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.

سفیر عربستان در سازمان ملل گفت: «ما می‌خواهیم این گفت‌و‌گوها را به سوی مسائل اساسی مرتبط با رفتار دولت ایران در منطقه هدایت کنیم.»

او افزود: «ولی تا زمانی که ایرانی‌ها به بازی با این گفت‌وگوها ادامه دهند، به هیچ‌جا نخواهند رسید. ایرانی‌ها در قبال این گفت‌وگوها موضعی بلندمدت را اتخاذ می‌کنند.»

نماینده عربستان در سازمان ملل متحد همچنین در بیان دلیل پیچیدگی وضعیت کنونی در یمن گفت که حوثی‌ها به طور مستمر از حامیان خود، به ویژه ایران، اسلحه و مهمات دریافت می‌کنند.

عربستان سعودی و امارات متحده عربی با رقیب منطقه‌ای سرسخت خود، یعنی ایران، وارد تماس شده‌اند تا سعی کنند تنش‌های منطقه ‌ی را کاهش دهند. این تماس‌ها در شرایطی است که مذاکرات غیرمستقیم بین واشنگتن و تهران برای احیای توافق هسته ای جریان دارد.

عربستان سعودی در ماه آوریل گفتگوهای مستقیمی را با ایران آغاز کرد.

XS
SM
MD
LG