لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۰

تاکید آمریکا بر تحریم های سخت تر علیه روسیه


وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه با بیان این که امیدوار است روسیه نقش سازنده ای در انتخابات پیش روی اوکراین بازی کند، هشدار داد که در غیر این صورت، با تحریم های سخت تری روبرو خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان کری روز پنجشنبه در پی دیداری در لندن با همتایان بریتانیایی، فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی خود گفت: آمریکا و اروپا امیدوارند مسکو در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین، به ایفای نقشی سازنده بپردازد، اما اگر روسیه یا عوامل آن انتخابات را برهم بزنند، آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم های اقتصادی سنگین تری وضع خواهند کرد.

کری نوع تحریم ها را اعلام نکرد، اما گفت اگر به اجرا در آیند تاثیر خواهند گذاشت.

در گزارش آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گفته می شود استراتژی آمریکا این است که نقاط آسیب پذیر در بخش های بازرگانی، بانکداری، معدن، انرژی و دفاعی روسیه را هدف بگیرد.

سناتور مارک کرک در مقاله ای، که روز گذشته در روزنامه شیکاگو سان تایمز منتشر شد، نوشته است درحالی که می بینیم رییس جمهوری آمریکا چطور با دخالت روسیه در اوکراین مواجه می شود، در همان حال هم به دنبال یک رویکرد غیرنظامی مؤثر، که بتواند اقدامات روس ها را متوقف کند، هستیم.

آقای کرک در ادامه می نویسد که طنز تلخ ماجرا آن است که مؤثرترین سیاست برای اعمال تحریم علیه روسیه، مشابه همانی سیاستی خواهد بود که در سال ۲۰۱۳ علیه ایران اتخاذ کردیم.

به باور آقای کرک، تحریم های فعلی علیه روسیه فقط تعداد معدودی از شخصیت های حقیقی و حقوقی را هدف قرار می دهد و در نتیجه، همچنان می بینیم که روسیه، با تقویت حضور نظامی اش در کریمه و اقداماتی که در شرق اوکراین انجام می دهد، موازین بین المللی را نقض می کند.

وی همچنین می گوید که برای مقابله با تهاجم روسیه، دولت آقای اوباما باید همان مدلی که من و سناتور رابرت منندز در سال ۲۰۱۱ تنظیم کردیم و ایران را به میز مذاکره کشاند، را دنبال کند.
XS
SM
MD
LG