لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۷

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خودکشی یک پرستار به دلیل «مسائل کاری» را تکذیب کرد


دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه توضیحاتی را پیرامون خودکشی یک پرستار منتشر کرد و ادعا کرد که «درگذشت غم انگیز» پرستار و همکار سابق بیمارستان خمینی ارتباطی با مسائل کاری او ندارد.

در این اطلاعیه که در واکنش به آنچه «شایعات» خوانده شده منتشر شده از فعالان فضای مجازی خواسته شده تا در این مورد «خبرهای بی‌اساس» منتشر نکنند و خبرها را از «منابع رسمی و معتبر» دریافت کنند.

این در حالی است که خبرگزاری ایلنا روز گذشته مرگ خود خواسته یک پرستار ۳۲ ساله به نام «ساسان» در بیمارستان خمینی کرمانشاه بخاطر مسائل مربوط به کار تایید کرده بود.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در اطلاعیه امروز خود نوشته که «پرستار ارجمند فوت شده حداکثر زمان طرح را براساس قانون به مدت ۵۳ ماه طی نموده‌اند و در تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲۰ پایان طرح ایشان اعلام شده است.»

خبرگزاری ایلنا ۲۱ فروردین در گزارشی از این ماجرا نوشته بود که این اتفاق در روز یکشنبه ۱۹ فروردین ماه رخ داده و این پرستار در همان بیمارستان و در یکی از تخت‌های همان بخشی که کار می‌کرد، جان سپرده است.

ایلنا به نقل از دوستان و همکاران این پرستار نوشته بود که «ساسان بعد از عدم تمدیدِ قراردادش و به دلیلِ فشارهای روحی به زندگی خود پایان داده است.»

محمد شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار، با تائیدِ این خبر به ایلنا گفته بود که ساسان یک پرستارِ طرحی بود اما از چند ماه پیش، دیگر قراردادِ این پرستار تمدید نشد و بعد از آن مدتی بیکار ماند و بعد به زندگیِ خود پایان داد.

به گفته شریفی مقدم آمار تمایل به خودکشی بالاتر رفته است و تعدادِ فوتیِ پرستاران جوان در سال ۱۴۰۲ زیاد بود.

XS
SM
MD
LG