لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۲

بایدن خطاب به فارغ‌التحصیلان آکادمی نیروی دریایی: آزادی دریانوردی در دریای چین جنوبی را تضمین کنید


جو بایدن در حال سخنرانی در جمع فارغ‌التحصیلان آکادمی نیروی دریایی ارتش ایالات متحده آمریکا. ٢٧ مه ٢٠٢٢
جو بایدن در حال سخنرانی در جمع فارغ‌التحصیلان آکادمی نیروی دریایی ارتش ایالات متحده آمریکا. ٢٧ مه ٢٠٢٢

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز جمعه در جمع فارغ‌التحصیلان آکادمی نیروی دریایی ارتش گفت وظیفه آنها تضمین آزادی دریانوردی در دریای چین جنوبی است.

وی خطاب به ١٢٠٠ فارغ‌التحصیل شرکت‌کننده در این مراسم گفت آنها در برهه‌ای بسیار پرچالش وارد خدمت می‌شوند و وظیفه‌شان کمک به «حفظ ثبات در دنیایی نامطمئن» است.

آقای بایدن در ارتباط با تهاجم روسیه به اوکراین گفت تلاش پوتین برای تفرقه‌افکنی میان اروپاییان از طریق حمله به اوکراین نتیجه معکوس داشته است.

به گفته وی، پوتین «نه تنها به دنبال تصرف اوکراین بلکه به معنای کلمه به دنبال محو فرهنگ و هویت مردم اوکراین است. حمله به مدارس، مهدکودک‌ها، بیمارستان‌ها، [و] موزه‌ها» هدفی جز حذف یک فرهنگ ندارد.

رئیس جمهوری آمریکا که از سفر یک هفته‌ای از آسیا بازگشته است، خطوط دریایی حوزه هند و اقیانوسیه را خط مقدم واکنش ایالات متحده به بلایای طبیعی و انسانی در آنجا خواند.

دفاع از قوانین بین‌المللی دریانوردی، تضمین آینده حوزه هند و اقیانوسیه به عنوان منطقه‌ای آزاد و باز، و تضمین آزادی دریانوردی در دریای چین جنوبی و فرای آن از نکاتی است که جو بایدن به عنوان وظایف فارغ‌التحصیلان شرکت‌کننده در این مراسم برشمرد.

XS
SM
MD
LG