لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۷

انتقال میرحسین موسوی به بیمارستان


میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی
وبسایت کلمه - وابسته به مخالفان دولت ایران - از بروز مشکل قلبی و انتقال میرحسین موسوی، یکی از نامزدهای معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، به بیمارستان خبر داد.

این وبسایت می نویسد پزشکان آقای موسوی گفته اند که او چند ماه است، به دلیل ابتلا به نوسان فشار خون و نیاز به انجام آنژیوی قلب، باید فورأ معالجه شود اما مسئولان امنیتی تعلل کردند و او امروز در میان تدابیر امنیتی به بیمارستان منتقل شد.

در گزارش کلمه نام بیمارستانی که گفته می شود آقای موسوی، یکی از رهبران اعتراض های مردمی پس از انتخابات خرداد ۸۸، در آن بستری است ذکر نشده است.


این نخستین باری نیست که آقای موسوی به خاطر بروز عارضه قلبی در بیمارستان بستری می شود. او در شهریور ماه سال گذشته نیز به بیمارستان منتقل شده بود. آقای کروبی نیز از بیماری های متعددی رنج می برد که تاکنون چند بار برای معالجه به بیمارستان منتقل شده است.

آقای موسوی و همسر او زهرا رهنورد، به همراه مهدی کروبی، دیگر نامزد معترض به نتیجه آن انتخابات، از زمستان سال ۸۹ در حصر خانگی هستند و آزادی آنها و دیگر زندانیان سیاسی دستگیر شده در حوداث پس از انتخابات، از خواسته های اصلی فعالان سیاسی و حقوق بشری از رئیس جمهوری جدید ایران است.


حسن روحانی در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ وعده تلاش برای رفع حصر داد و اصلاح طلبان حامی وی نیز پس از پیروزی او درخواست های خود در این زمینه را مطرح کردند که با واکنش های تند مقام های امنیتی و قضایی ایران مواجه شد.

آقای روحانی و برخی از اعضای کابینه او در این مورد اظهار نظرهای کرده اند، اما اشاره ای به جزئیات تلاش های احتمالی نکرده اند.
XS
SM
MD
LG