لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۵

اردن در مورد خطر بروز «جنگ ویرانگر» در خاورمیانه هشدار داد


وزیر امور خارجه اردن
وزیر امور خارجه اردن

وزیر امور خارجه اردن روز چهارشنبه ۲۹ فروردین گفت پاسخ اسرائیل به حملات جمهوری اسلامی می‌تواند کل منطقه را به جنگی ویرانگر بکشاند.

ایمن صفدی، که ارتش کشورش شنبه این هفته در همکاری با اسرائیل و ایالات متحده شماری از پهپادهای تهاجمی جمهوری اسلامی را قبل از رسیدن به اسرائیل، منهدم کرد در ادامه افزود اردن علیه تشدید تنش «که پیامدهای گسترده‌ای برای ثبات و امنیت منطقه خواهد داشت» با قدرتهای بزرگ رایزنی می‌کند تا «وضعیت بسیار خطرناک» را تغییر داده و از «احتمال انفجار منطقه‌ای» بکاهد.

وزیر امور خارجه اردن یکشنبه این هفته از احضار سفیر جمهوری اسلامی در کشورش در اعتراض به اظهارات مداخله‌جویانه مقامات حکومت ایران در امور داخلی پادشاهی اردن خبر داده بود.

جمهوری اسلامی شنبه شب بیش از ۳۰۰ موشک و پهپاد به سوی اسرائیل پرتاب کرد. به گفته مقام‌های اسرائیل و ایالات متحده، بسیاری از این موشک‌ها و پهپادها از سوی دفاع ضدهوایی اسرائیل و نیز با کمک نیروهای هوایی شماری از کشورها مانند آمریکا، بریتانیا، فرانسه و اردن در هوا منهدم شدند.

حملات بی‌سابقه جمهوری اسلامی به اسرائیل با موجی از محکومیت‌های جهانی روبه‌رو شده است ورهبران بسیاری از کشورهای جهان، به ویژه ایالات متحده ضمن تاکید بر لزوم کاهش تنش‌ها خواستار پاسخگو کردن تهران شده‌اند.

XS
SM
MD
LG