لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۷

وزیر امنیت داخلی سابق آمریکا: حمله سایبری به انتخابات با هدایت پوتین بود


جه جانسون وزیر سابق امنیت داخلی آمریکا می گوید به عقیده او ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه هدایت حملات سایبری به انتخابات آمریکا در سال ۲۰۱۶ را بر عهده داشته است.

آقای جانسون که روز چهارشنبه در مقابل اعضای کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا حضور یافته بود، تاکید کرد معتقد است به رغم حملات سایبری، تغییری در نتیجه انتخابات صورت نگرفت. به گفته او، ۲۱ ایالت تحت حمله سایبری بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که بین زمانی که اف بی آی برای اولین بار با کمیته ملی حزب دمکرات درباره هک سرورهای آن توسط روسیه تماس گرفت تا زمانی که وی در جریان قرار داد، تاخیر وجود داشته است.

جانسون که تحت ریاست جمهوری باراک اوباما در سمت وزارت امنیت داخلی بود، روز چهارشنبه درباره اتهام مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا شهادت می داد.

وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره مداخله هکرها در سیستم ثبت نام انتخاباتی هشدار داده بود اما جانسون گفت این هشدارها توجه مورد نظر وی را دریافت نکرد.

آقای جانسون انتشار نوار ویدئویی مربوط به مکالمه توهین آمیز دونالد ترامپ نسبت به زنان مربوط به سال ۲۰۰۵ را مسئول این عدم جلب توجه و پرت کردن حواس مردم آمریکا به هشدارهای فوق اعلام کرد.

آقای جانسون در پاسخ به این که چرا دولت اوباما برای هشدار به مردم درباره هک سیستم ثبت نام اقدام بیشتری نکرد، گفت: «ما تمرکز زیادی بر این داشتیم که از جانب گیری در انتخابات پرهیز کنیم.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG