لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۰

وزیر امنیت داخلی آمریکا: اظهارات ضدمسلمانان خلاف مصالح امنیتی است


Buhari Ya Kai Ziyara Jihar Bauchi
Buhari Ya Kai Ziyara Jihar Bauchi

وزیر امنیت داخلی آمریکا روز سه شنبه گفت تندگویی برخی داوطلبان جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا علیه مسلمانان در کارزارهای انتخاباتی، به تلاش های جاری برای تقویت امنیت ملی کشور صدمه می زند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جه جانسون در مصاحبه با شبکه ام.اس.ان.بی.سی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات دونالد ترامپ و تد کروز گفت، انگشت گذاشتن روی یک جامعه مشخص از تلاش هاس دولت جهت برقراری ارتباطهایی که برای خنثی کردن حملات احتمالی لازم است، جلوگیری می کند.

به گفته او "سخنان تحریک آمیز درباره گشت های امنیتی در محله های مسلمان نشین، مسلمانان را از ورد به کشور باز می دارد، و یک سیاست مهاجرتی استوار بر مذهب، برای امنیت کشور و مصالح امنیت ملی (آمریکا) نتیجه معکوس خواهد داشت."

وزیر امنیت داخلی ایالات متحده این اظهارات را در پی حملات اخیر تروریستی در پایتخت بلژیک توسط پیکارجویان داعش، که موجب هراس های امنیتی در سراسر اروپا و غرب شده است، بیان کرده است.

مقامات آمریکایی با تاکید بر این که ایالات متحده با تهدید امنیتی فوری و مشخصی مواجه نیست، وعده داده اند که برای مقابله با تروریسم با مقامات اروپایی همکاری کنند.

نگرانی های امنیتی به رقابت های ریاست جمهوری نیز سرایت کرده است. تد کروز از پلیس خواست در محله های مسلمان نشین آمریکا گشت بزند و دونالد ترامپ به طرح پیشنهاد ممنوعیت موقت ورود مسلمانان به آمریکا ادامه می دهد.

جه جانسون با اشاره به این که دولت جهت جلب کمک جوامع مسلمان آمریکا تلاش کرده است، گفت "در این مرحله، مهم است که ما به جوامع مسلمان نزدیک شویم و آنها را تشویق کنیم با ما همکاری کنند."

XS
SM
MD
LG