لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۲

وزیر امنیت داخلی آمریکا: مسلمانان کمک کنند حملات احتمالی تروریست‌ها خنثی شود


Lava streams down from the Anak Krakatau (Child of Krakatoa) volcano during an eruption, as seen from Rakata island in South Lampung, Indonesia.
Lava streams down from the Anak Krakatau (Child of Krakatoa) volcano during an eruption, as seen from Rakata island in South Lampung, Indonesia.

جه جانسون وزیر امنیت داخلی ایالات متحده، در پی حملات مرگبار در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا، خواستار همکاری جامعه مسلمان آمریکا با مقامات امنیتی در خنثی سازی حملات احتمالی شد.

حملات مرگبار در بروکسل بار دیگر بحث درباره راه های مبارزه با افراطگرایی خشن در ایالات متحده را پیش کشید، آن هم در سال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که برخی از داوطلبان نامزدی در آن، خواستار تحت نظارت گذاشتن مناطق عمدتا مسلمان نشین هستند.

اما وزیر امنیت داخلی آمریکا می‌گوید که اینگونه طرح‌ها که در تبلیغات انتخاباتی مطرح می شوند، از واقعیت به دور هستند.

به گفته آقای جانسون "هیچ محله، منطقه و یا شهری را نمی‌توان با مرزبندی نظارت کرد. نمی‌توان مناطق عمدتا مسلمان نشین را به رغم برخی از سخنرانی‌ها محصور کردو تحت نظارت قرار داد."

سال گذشته کشتار جمعی در شهر سان برناردینو آمریکا موجب شد که توجه به تروریسم خانگی جلب شود و در مواجهه با آن به گفته جه جانسون، جامعه مسلمانان با مقامات امنیتی همکاری کردند.

وی افزود: "اکثریت قاطع آمریکائیان مسلمان تبار، و بویژه ان گروهی که در نیروی نظامی ما خدمت می‌کنند، کاملا وطن دوست هستند. آمریکائیان مسلمان تبار، کشورمان را دوست دارند و ارتقا امنیت و ایمنی جامعه و حفاظت از کشور برایشان مهم است، زیرا این کشور را از آن خود می‌دانند."

جانسون، این شایعه را رد کرد که جامعه آمریکائیان مسلمان تبار از سوی نهادهای امنیتی زیر نظر هستند.

او گفت "داعش به عنوان شاخص‌ترین، مهم‌ترین و خطرناک‌ترین سازمان تروریستی جامعه آمریکائیان مسلمان تبار را برای سربازگیری هدف قرار داده است. ما باید با این مقوله به عنوان مساله امنیت ملی نگاه کنیم."

وزیر امنیت ملی آمریکا همچنین خواستار ادامه همکاری جامعه مسلمانان با نیروهای امنیتی شد و گفت که باید از منزوی کردن و دشمن خواندن اینجامعه به شدت پرهیز شود

XS
SM
MD
LG