لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۲

کرونا در جهان | شمار تلفات جهانی ناشی از کرونا به مرز ۵ میلیون نفر نزدیک می‌شود


آرشیو
آرشیو

مرکز آمار و منابع مربوط به ویروس کرونای دانشگاه جانز هاپکینز، صبح روز یکشنبه ۹ آبان، گزارش داد که کمتر از ۴ هزار مورد مانده که تعداد تلفات جهانی ناشی از همه‌گیری کرونا به مرز ۵ میلیون نفر برسد. این در حالی است که کمی بیش از چهار ماه پیش بود که شمار مرگ و میر ناشی از کرونا از مرز ۴ میلیون نفر گذشت.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، نارندرا مودی، نخست وزیر هند، در نشست سران گروه ۲۰ در رم به رهبران جهان گفت که هند قرار است تا پایان سال آینده میلادی ۵ میلیون دز واکسن کووید۱۹ را برای استفاده در کشورش و در سراسر جهان تولید کند.

آقای مودی روز شنبه گفت، هرچند اگر سازمان بهداشت جهانی واکسن کوواکسین هندی را تایید کند و آن را در فهرست مصرف اضطراری سازمان بهداشت جهانی قرار دهد، تولید ۵ میلیون دز واکسن را آسان‌تر خواهد کرد. کوواکسین توسط شرکت بیوتکنولوژی «بهارات» هند تولید شده است.

در همین حال، شی جین پینگ، رهبر چین، که با ویدیوکنفرانس به طور مجازی در این نشست حضور داشت به سران کشورها گفت، چین تاکنون بیش از ۱.۶ میلیارد دز واکسن کرونا تولید کرده که در سراسر جهان توزیع شده است.

در آمریکا، کارکنان وابسته به شهرداری نیویورک هفته گذشته برای دریافت واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون سرازیر شدند. اثبات دریافت حداقل یک دز واکسن کرونا تا روز جمعه ۷ آبان - که بخشی از فرمان جدید نیویورک است - لازمه بازگشت کارکنان بر سر کار در این هفته است.

با این حال، یک ششم از کارکنان یعنی بیش از ۲۶ هزار نفر از کارکنان واکسن نزده‌اند. کارکنانی که واکسینه نشده‌ باشند به مرخصی بدون حقوق فرستاده خواهند شد.

XS
SM
MD
LG