لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۷

جو بایدن مبارزه علیه مسلمان‌ستیزی را از ارکان آزادی و عدالت آمریکا دانست


جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، (آرشیو)
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، (آرشیو)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، شامگاه دوشنبه در مراسمی به مناسبت جشن عید فطر، مسلمانان را بخشی از جامعه آمریکا دانست و مبارزه علیه مسلمان ستیزی را از ارکان آزادی و عدالت توصیف کرد.

جو بایدن مسلمانان آمریکا را به عنوان قشری فعال در گستره وسیعی از حوزه‌ها از قبیل آموزش، درمان، تجارت، سیاست و ورزش معرفی کرد و فعالیت آنها در نیروهای نظامی آمریکا را «بسیار بسیار شجاعانه» خواند.

جو بایدن در مهمانی عید فطر در کاخ سفید، با اشاره به حضور سه و نیم میلیونی مسلمانان در آمریکا، اعضای مسلمان کنگره آمریکا را پرشمارتر از هر زمان دیگری در این کشور دانست.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که مسلمانان کشورش با وجود تفاوت‌های نژادی و زبانی، هموطن یکدیگر بشمار می‌روند و بر وجه اشتراک آنها بعنوان شهروندان آمریکایی‌ تاکید کرد.

جو بایدن همچنین با یادآوری کلام قرآن، کتاب آسمانی مسلمانان، درباره تنوع در خلقت بشر، شکل‌گیری آمریکا را تحقق این مضمون دانست و آن را مشابه شعار آمریکا- «پیدایش یکی از میان بسیاری»- خواند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین بر عزم دولتش برای مقابله با هرگونه نفرت‌پراکنی در آمریکا از جمله اسلام‌ستیزی، حمله علیه مسلمانان و تبعیضات مسلمان‌ستیزانه تاکید کرد.

جو بایدن در بخشی از سخنانش، برخورد با مسلمانان‌‌ستیزی را در قالب وفادارای به اصول بنیادین آزادی و عدالت و از ارکان اصلی هویت آمریکا برشمرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین مبارزه مسلمانان درکنار دیگر هموطنانشان در جنگ استقلال آمریکا را ستود.

جو بایدن به رسمیت‌شناخته‌شدن استقلال آمریکا از سوی مراکش، بعنوان کشوری مسلمان، را نیز در سخنرانی خود یادآوری کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در بخشی از اظهاراتش، از برخی جوامع مسلمان یاد کرد که در نقاط مختلف جهان با جنگ داخلی، فقر، گرسنگی و بیماری دست به گریبان هستند.

جو بایدن بر تعهد آمریکا به برقراری صلح و ایستادگی بر سر حقوق و شأن تمامی مردم دنیا تاکید کرد.

XS
SM
MD
LG