لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۵

رئیس جمهوری، بانوی اول و وزیر امورخارجه آمریکا فرا رسیدن ماه رمضان را به مسلمانان تبریک گفتند


رئیس جمهوری، بانوی اول و وزیر امورخارجه آمریکا فرا رسیدن ماه رمضان را به مسلمانان تبریک گفتند
رئیس جمهوری، بانوی اول و وزیر امورخارجه آمریکا فرا رسیدن ماه رمضان را به مسلمانان تبریک گفتند

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده و جیل بایدن، بانوی نخست ایالات متحده با انتشار پیامی مشترک فرارسیدن ماه رمضان را به مسلمانان ایالات متحده و جهان تبریک گفتند.

آنها در پیام خود گفتند: «ایالات متحده از جوامع مسلمانی که از سختی ها و ویرانی رنج می برند، حمایت می کند.»

در این پیام آمده است: «ما در کنار مردم ترکیه و سوریه که عزیزان زیادی را در جریان زلزله‌های ویرانگر اخیر از دست داده‌اند و در کنار مردم پاکستان که در پی سیل تابستان گذشته زندگی خود را بازسازی می‌کنند، ادامه خواهیم داد.»

رئیس جمهوری و بانوی اول در ادامه این پیام گفتند: «ایالات متحده همراه با شرکای خود در همبستگی با مسلمانانی که همچنان با ظلم و ستم روبرو هستند از جمله اویغورها در جمهوری خلق چین، روهینگیا در برمه و سایر جوامع مسلمانی که در سراسر جهان با آزار و اذیت روبرو هستند، می ایستد.»

در ادامه این پیام مشترک آمده است: «در این ماه مبارک، ما همچنین از جوامع مسلمان در سراسر کشورمان که از زمان تأسیس ما بخشی از داستان آمریکا بوده اند، از جمله علم و فناوری تا هنر و دانشگاه تا قانون و پزشکی تا تجارت و دولت و فراتر از آن، قدردانی می‌کنیم.»

وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز با انتشار پیامی جداگانه فرا رسیدن ماه رمضان را به مسلمانان تبریک گفت.

آنتونی بلینکن افزود: «بسیاری از سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های ما در خارج از کشور، میزبان ماه رمضان خواهند بود تا در سنت‌های زیبای این ماه سهیم باشند و تعهد خود را به ارتقای انسجام اجتماعی، شمول و تنوع در جوامع خود نشان دهند.»

او ‌در ادامه نوشته است: «این گفتگوها از امید مشترک ما برای صلح و کرامت همه مردم حمایت می کند. ما عمیقاً از مشارکت طولانی مدت خود با جوامع مختلف در سراسر جهان اسلام قدردانی می کنیم.

وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت: «ما به ترویج آزادی مذهبی برای همه، هم در داخل و هم در خارج از کشور هستیم. به ۱.۸ میلیارد مسلمان در سراسر جهان رمضان را تبریک می‌گوییم.»

XS
SM
MD
LG