لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۵

واکنش‌ها به تبعید یک خبرنگار؛ نماینده مجلس «ارزشی‌ها» را «شلغم» خواند


جلیل رحیمی جهان آبادی | حمید رسایی
جلیل رحیمی جهان آبادی | حمید رسایی

در پی اعتراض نماینده «تربت جام» به حکم تبعید مرضیه محمودی (خبرنگار) به این شهرستان، جنگی توییتری میان این نماینده اصولگرای مجلس و طرفداران مجازی حاکمیت موسوم به «ارزشی» در فضای سایبری در گرفت.

اوایل مرداد مرضیه محمودی، سردبیر سایت تجارت نیوز خبر داد که به دلیل اظهارات خود درباره حمید رسایی، به ۲۴ میلیون تومان جریمه نقدی و تبعید یکساله به تربت جام محکوم شده است.

جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده «تربت جام،تایباد،باخرز و صالح آباد» در مجلس شورای اسلامی در واکنش به این حکم در توییتر خود نوشت:«در اخبار حکمی عجیب اعلام شده و خانم خبرنگاری به دلیل شکایت یک روحانی به‌ جریمه نقدی و تبعید به تربت جام محکوم شده است.
مشخص شد تا الان‌ ما مجرم و در تبعید بودیم. ترجیح می‌دهیم تا آخر عمر در تبعید باشیم اما همفکر امثال رسایی نباشیم‌، خواهرم قدمت روی چشم،تربت جام شهر عرفان‌ و ایمان است.»


این توییت آقای رحیمی به مذاق «ارتش سایبری» نظام خوش نیامد و کاربران موسوم به سایبری در حرکتی هماهنگ به این توییت نماینده مجلس پاسخ دادند و او را به عزل و رد صلاحیت تهدید کردند.

او در ادامه در واکنش به حملات «ارزشی‌ها» به خود آنها را «شلغم» نامید و نوشت: «در خصوص تبعید یک خبرنگار به تربت جام توئیتی منتشر نمودم و مورد هجوم ارزشی‌نماهای هتاک قرار گرفتم،خواستم تاکید کنم با افتخار نماینده مردمی هستم که شما ارزشی نماها را شلغم هم‌ حساب نمی‌کنند حالا هرجا خواستید ارسال کنید، شما تندروها ننگ این کشورید و از شما بیزاریم و عامل بدبختی مردمید.»


این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اما به این هم بسنده نکرد و با انتشار تصویری از «شلغم» نوشت: «من رسما از شلغم عذرخواهی می کنم چون شلغم خواص مفیدی دارد و شما ارزشی‌نماها بی‌خاصیت‌ترین موجودات عالمید و کارتان هتاکی و تخریب و افراط و فاتحه خواندن به منافع و امنیت ملی است.»

XS
SM
MD
LG